Hartelijke groeten JAhUc 25 In een tijd dat er nog geen mobieltjes waren, schreven mensen elkaar zo nu en dan een kaartje. Ze lieten de geadresseerde weten: 'Ik ben goed aangekomen', 'het is hier warm' of zomaar 'hartelijke groeten van...' In ieder nummer drukken we zo'n kaart af. Deze kaart komt uit de collectie van Dirk Swierstra. Uut de tekst op'e achterkant fan'e ansicht- kaat fan dizze keer fait op te maken dat de oans ferders onbekende Lot har poer best fermaakt hewwe mut in ut Liwwadden fan omstreeks de derde week fan augustus 1913. Skienbaar was ut reizen hur twede natuur en diedelde ze fan'e ene uuthoek (Liwwadden, Hemrik) fan ut land naar de andere (Domburg). Ut gegeven dat de tennis (tannis)-sport hur oek niet freemd waar, su se wel es niks anders te doen hat hewwe kenne dan wat fan ut leven geniete, wat se self oek al min of meer toegeeft. Mar 't is natuurlik mar raden. De foorkant laat één fan'e oudste stuk jes Liwwadden sien, namelijk de Kelders, Over de Kelders, Bierkade, Brol, Naauw en Groentemerk. Oek sien we dat'e foto maakt weze mut soa rond twintig foor negen 's mor- ges op un mooie somerdag. De bomen sitte fol in't blad en an't skaad is te sien dat'e son nog in't oasten staat. Ut krekte tiedstip is af te lezen an'e klok dy't an'e gevel fan't vierde huus links hangt. Uut de buutenge- woane intresse fan't mantsje dat helemaal rechts op'e kaai staat magge we afleide dat fotograferen in dy tied skienbaar nog wat bisonders waar: "Hij freet de fotograaf soa- wat met'e ogen op!" De praam met sakken met onbekende inhoud leit waarskienluk te wachten om lost te wurden, misskien in ferband met de kommende merk op'e Brol. Hemrik, 20/8/'13 Lieve Toca. Nog eens even vertellen hoe dat we het hebben en wat een prachtig weer. Dinsdag waren we in Leeuwarden; gisteren maakten we een prachtige fietstocht naar Apelscha. Van daag gaan we tennissen. Maandag ga ik naar Domburg. Het is maar pret, pret, en jij werkt maar ijverig. Dag! Hartelijke groeten aan allen en een zoen voor de kleinste en jou van Lot. (poststempel: Hemrik, augustus 1913; geadresseerd aan: Mejuffrouw C.C.J.G. Cool Melkpad 22 Hilversum (id-Jtu.

Leovardia, 2000-2018 | 2001 | | pagina 27