La» it 11 De foto's van de auto en de plaats des onheils zijn destijds gemaakt door brigadier Kleefstra van het onderdeel verkeersinspectie van de Rijkspolitie uit zijn bewusteloosheid te zijn ontwaakt. Het medeleven met de familie Damsma in de Frans Halsstraat 3 was groot, aldus het Leeuwarder Nieuwsblad. Een andere fietser -Dirk Visser- kon, ondanks een gebroken schouder en een hersenschud ding, thuis worden verpleegd. Aangezien de oorzaak nog niet geheel dui delijk was, werden de overlevende fietsers en een getuige gehoord door de politie. Jan Kramer, tien jaar en wonende in de Noor derstraat 31 te Huizum, deed allereerst zijn verhaal over de noodlottige fietstocht. Ik zat op de stang van het rijwiel en Johan zat op de bagagedrager. Johan bestuurde alzoo het rijwiel en trapte de trappers van het rijwiel rond. Wij waren van plan, om in Goutum bloemen te plukken en reden vanuit de richting Huizum in de richting Goutum. Wij reden geheel links van het bestrate gedeelte van de weg. Eind achter ons, reed Dirk Visser, eveneens wonende te Huizum, op een rijwiel. Deze reed ook op de linker weghelft. Wij reden niet slinge rend, doch in een rechte lijn. Ter hoogte van de Hempenserweg zag ik vlak voor ons een luxe auto, die uit de richting Gou tum kwam. Deze auto was nog maar een paar meter van ons verwijderd. Ik wilde juist tegen Johan zeggen, dat er een auto aankwam, doch toen was het te laat. Wij werden door de auto aangereden en ik werd van de fiets geslingerd. Wat er verder gebeurd is, weet ik niet meer. Ook de achtjarige Dirk Visser hield een relaas met ongeveer dezelfde strekking. Hij en zijn vriendjes slingerden beslist niet en fietsten hoogstens op de grens van de rijwielstrook. Hij voegde er aan toe dat de auto recht op hun af kwam rijden. Volgens getuige Juijen Abelsma lag het iets anders. Het kwam mij voor, dat deze jongens elkaar achterna zaten, want de jongen welke op de bagagedrager zat, keek herhaaldelijk om naar den berijder van het tweede rijwiel, tengevolge waarvan eerst genoemd rijwiel wel slingerde. Beide rijwielen reden rechts van den weg op het bestrate gedeelte, ongeveer een halve meter van het rechts gelegen rijwielpad verwij derd. Volgens deze getuige reed de auto met een snelheid van ongeveer 50 kilome ter per uur, met de linkerwielen op het midden van de weg. De schuld lag dus niet direct bij de automobilist!

Leovardia, 2000-2018 | 2002 | | pagina 13