Hartelijke groeten La» it 12 In een tijd dat er nog geen mobieltjes waren, schreven mensen elkaar zo nu en dan een kaartje. Ze lieten de geadresseerde weten: 'Ik ben goed aangekomen', 'het is hier warm' of zomaar 'hartelijke groeten van In ieder nummer drukken we zo'n kaart af. Deze keer maar liefst drie. Deze kaarten komen uit de collectie van Dirk Swierstra. Dit keer gien tekst op'e achterkant fan'e ansichtkaat, mar de plaatsjes spreke boek delen, dunkt my. Wie fan de teugenwoordige opa- en opoegeneraasie hewwe niet hele sun- dagmiddagen deurbracht in'e speultuun van'e Kleine Bontekoe, sêg mar ut Slagharen fan'e jaren twintig en dertig. Foor de binnenstads- kienders (hoe soa binnenstad, der waren amper buutenwieken) fan toen mut ut een hele ondernimming weest hewwe om met hun kleine poatsies soawat een half uur gaans buuten de stad te sjouwen, met faak een tas fol freterij en liemenade met. De jeugd blied en'e ouwelui waren teminste één middag in'e week fan ut gejengel af. Mut je teugenwoor- dich es met ankomme! De lip begint al te han gen as se naar ut skiethuus lope mutte! Dit keer ut café de Kleine Bontekoe, de wandel- tuun en de speultuun. Fan'e laaste beide fiene je fandaag de dag gien spoor meer terug. De ouwe uutspanning is oek al lang gien café meer. Sinds een paar jaar staat ut leech en fersütert hard. Un projektontwikkelaar het d'r plannen foor: afbreke en er appartementen bouwe. CAFÉ „DE KLEINE BONTEKOE" met ruime Wandel- en Speeltuin, ongeveer 10 minuten gaans van Leeuwarden, Speeltuin ,De Kleine Bonitkc j- M, Hjuudjjk

Leovardia, 2000-2018 | 2002 | | pagina 14