Liwwadderdag met reünie van Vlietsters 15 juni 2003 20 Na het grote succes van de eerste Liw wadderdag in juli 2000 komt er op veler verzoek weer zo'n oergezellige bijeenkomst op zondagmiddag 15 juni 2003. Een werk groep onder voorzitterschap van Hendrik ten Hoeve en met vertegenwoordigers van o.a. Aed Levwerd en Historisch Centrum Leeuwarden, heeft inmiddels de organisa tie op zich genomen. De middag in Muziek centrum Schaaf zal gewijd zijn aan de geschiedenis van Leeuwarden en de Liw- wadder cultuur. Niet alleen geïnteresseerde inwoners van Leeuwarden worden verwacht, maar ook nostalgisch ingestelde oud-Leeuwar ders die weer even terug willen. Het eerste deel van de middag, van één tot drie uur, zal in het teken staan van een reünie van oud-bewoners van het Vliet en omgeving. Het programma staat nog niet hele maal vast, maar het zal lijken op dat van de eerste Liwwadderdag. Reünisten en anderen zullen een kijkje kunnen nemen bij kramen van verzamelaars, zoals Dirk Swierstra en Henk van der Roest, en van Aed Levwerd en het Historisch Centrum Leeuwarden. Boekhandelaren, antiquaria ten en kunstenaars worden in de gelegen heid gesteld werken die betrekking heb ben op Leeuwarden, uit te stallen. U kunt filmfragmenten van vroeger bekijken en luisteren naar verhalen over oud-Leeu warden, naar Liwwadder muziek en Liw- wadder gedichten. Als u een kraam wil opzetten, muziek ten gehore wil brengen, iets wil voordra gen of op een andere manier een bijdrage wil leveren aan deze Liwwadderdag dan kunt u zich opgeven bij Klaas Zandberg, Historisch Centrum Leeuwarden, telefoon (058) 233 83 99. Ook artikelen over het Vliet en omgeving voor Leovardia zijn zeer welkom. Voor meer informatie over de reü nie van het Vliet kunt u contact opnemen met Hans Hannema, telefoon (058) 267 16 27. In de volgende Leovardia leest u meer over dit evenement. Deze ansichtkaart zal binnenkort te zien zijn op een flat aan de Esdoornstraat in de wijk Schieringen. De afbeelding is door de kunstenaar Jan Bouw man ingekleurd en vergroot tot een formaat van negen bij vijf meter. Het kunstwerk is een initiatief van het wijkpanel Heechterp Schieringen. We zien het Vliet in oostelijke richting. De brug verbindt de latere Bote van Bolswertstraat met de Bleeklaan. De molen De Jonge Fenix staat op Pietersburen LeOVdLC^LA, It

Leovardia, 2000-2018 | 2002 | | pagina 22