Slaapt gerust! Goeden Nacht! Aan onze stadgenooten Slaapt gerust, gerust, gerust, Geliefde Stadgenooten! Slaapt gerust, gerust, gerust, Wij waken hier met lust. Wij doen patrouilles en doen ronden, En blijven waakzaam in den nacht, En zoo er iemand wordt gevonden Op heeterdaad of sterk verdacht Dan is er geen bekwamer Als onze Burgerwacht: Wij hebben hier een Kamer Daar wordt hij in gebragt. Slaapt gerust enz. Wilt toch voor ons geen vreeze voeden: Wij hebben 't waarlijk hier niet kwaad: Ja, kon men zóó het land behoeden Dan werd vast iedereen soldaat. Wij drinken chocolade Of heeten wijn of pons; En wie zijn boter brade, 't Is ook niet kwaad bij ons! Slaapt gerust enz. Late wie wil den moed verliezen, Wij vinden daarbij nog geen baat; Want met te zuchten of te kniezen Redt men voorzeker nooit een Staat. Maar als men al zijn zaken Met vrolijkheid verrigt, Dan worden alle taken En alle lasten ligt. Slaapt gerust enz 28 De Provinciale Bibliotheek Fryslan bezit een bundeltje met Liederen voor onze schut ters en rustbewaarders. De auteur is een 'sergeant bij de vrijwillige schutterij (rust bewaarders) te Leeuwarden'. Een verdere naamsaanduiding ontbreekt. Uitgever van het kleine werkje -acht bij vijftien centime ter- was de bekende Leeu-warder boekhan delaar en drukker G.T.N. Suringar. Het boekje verscheen in 1831 wat geen toeval zal zijn. In augustus van dat jaar had de Tiendaagse Veldtocht plaats. Een Nederlands leger bestaande uit soldaten en vrijwilligers vertrok naar België dat zich van Nederland had afgescheiden. In Lied voor uittrekkende Friezen doet de dichter de oproep: 'Mannen, Knapen! Op, te wapen! Naar 't onrustig Zuiden, Ondanks deze oproep hoefden de Leeu warders niet bang te zijn dat er niet over hen gewaakt werd, getuige het onderstaan de lied dat gezongen moest worden op de wijs van C'est I' amour. De vaandeldrager van het bataljon Friesche Schutters Leovdfc^ la. It

Leovardia, 2000-2018 | 2002 | | pagina 30