Nieuws van het Historisch Centrum Leeuwarden 30 m Grote Kerkstraat 29 8911 DZ Leeuwarden, tel. (058) 233 83 99, e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl Collectie Dick van der Heijde jr. Dick van der Heijde (1934-2002) Op 30 augustus jl. heeft op de Oldehove de officiële overdracht plaatsgevonden van de Collectie dickvanderheijde aan het Historisch Centrum Leeuwarden. Dick van der Heijde jr. maakte tussen 1966 en 2002 ruim 700.000 foto's in Leeuwarden, Friesland en daar buiten. De gemeente Leeu-warden was een van zijn belangrijk ste opdrachtgevers. Dick van der Heijde jr. overleed op 24 maart 2002. De rijke en gevarieerde inhoud van de collectie vormt een weerspiegeling van de brede belangstelling van de fotograaf. Zijn nalatenschap bestaat uit een reusachtige, goed geordende negatievencollectie, die vooral voor de recente geschiedenis van Leeuwarden van onschatbare waarde is. Portretten van politici, sportlieden, ac teurs, maar ook van gewone Leeuwar ders, persfoto's van lokale en regionale evenementen, landschappen, monumen ten, alles is in ruime mate aanwezig in deze verzameling. Het Historisch Cen trum Leeuwarden heeft door deze aan winst nu de grootste collectie fotografie in openbaar bezit in Noord-Nederland. Door studenten van de Hanzehogeschool in Groningen wordt momenteel een nader onderzoek verricht naar de samenstelling, ontsluiting en de beschikbaarstelling van de collectie. F ototentoonstelling Leeuwarden bij nacht Momenteel is in de expositieruimte van het Historisch Centrum Leeuwarden een tentoonstelling te zien met foto's van LC- fotograaf Niels Westra. De tentoonstelling over het actuele Leeuwarder nachtleven werd ter gelegenheid van de zogenaamde foto-estafette op 1 november geopend in discotheek Fire. Hoofdsponsor en medeor ganisator was dit jaar de Rabobank Leeu warden. Leeuwarden 750-2000 beste stadsgeschiedenis van Nederland Zo noemde althans Pim Kooij, hoogle raar stadsgeschiedenis te Groningen, deze publicatie onlangs in een artikel in het gezaghebbende tijdschrift Bijdragen en Mededelingen betreffende de geschie denis der Nederlanden. 'Vernieuwend', 'evenwichtig' en 'mooi' waren enkele van de door Kooij gebruikte kwalificaties. Het boekwerk werd in 1999 door de Stu diegroep Geschiedenis Leeuwarden in samenwerking met het gemeentearchief uitgegeven en is nog verkrijgbaar. Meer geld voor HCL De gemeenteraad heeft voor 2003 het budget voor het Historisch Centrum Leeuwarden verhoogd. Met het extra geld wordt onder meer in de loop van 2003 uit breiding van de openingsuren mogelijk gemaakt. Voorts kunnen enkele educa tieve en ondersteunende medewerkers wor-den aangesteld. De vacatures zullen begin 2003 vervuld worden. Een van de foto's van Niels Westra te zien op de tentoonstelling in het HCL

Leovardia, 2000-2018 | 2002 | | pagina 32