BOB VAN DAALEN Nieuws van Aed Levwerd Ook U kocht Uw materialen bij La» it 31 De verzamelde gedichten van Bob van Daalen Op zaterdag 10 mei overhandigde wethou der A. Brok van de gemeente Leeuwarden het eerste exemplaar van de bundel Ver zamelde gedichten aan schrijver en eige naar van de Doe-het-zelf-zaak Bob van Daalen in de winkel aan het Noordvliet te Leeuwarden. De bundel bevat een keuze uit gedichten waarmee Bob van Daalen sinds 1972 voor zijn zaak adverteerde. Hij schreef in totaal meer dan 700 gedichten waaruit de redactie er 240 selecteerde. Bob van Daalen betrok in 1966 een verlopen houtwinkel aan het Vliet. Hij wist er een bloeiende DHZ-zaak van te maken. Daarbij speelde zijn bijzondere Een ding ts een feit Bij BOB krijgt U service en kwaliteit reclame een niet geringe rol. Vanaf 1972 adverteerde hij namelijk in de Leeuwar der Courant en later in de Huis aan Huis in dichtvorm. Elke Leeuwarder kent deze gedicht-advertenties, waaronder vele over de prestaties van Cambuur gaan. Lang zamerhand verwierven ze in het culturele leven van Leeuwarden een vaste plaats. Vooral ook omdat schrijver Bob van Daa len met grote hardnekkigheid en vaak geestig en ingenieus tot op de dag van vandaag zijn werk voortzet. Vaak werd in Leeuwarden geop perd: 'Daar moet nog eens een boek van gemaakt worden!' Redacteuren Willem Winters, Kees 't Hart en Andrea Möller zijn de archieven ingedoken en wisten een mooie selectie uit dit orginele werk te maken. Het boek is voor 15 euro te koop. Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden of e-mail aedlevwerd@hotmail.com Storend toiletgebouw in de Prinsentuin? Het bestuur van Aed Levwerd maakt zich zorgen over de gemeentelijke plannen voor de Prinsentuin. Op een gemeentelij ke informatiebijeenkomst op 13 juli 2002 werd aangekondigd dat er twee locaties in beeld zijn voor nieuwe sanitaire voor zieningen die in plaats van de bestaande komen: 1. de plek waar de Herensociëteit heeft gestaan en 2. een locatie achter het Rijksarchief en de Provinciale Bibliotheek. Verschillende insprekers wezen die avond op het monumentale karakter van de Prin sentuin en verzochten wethouder Sluiter om bij het ontwerp van de toiletgebouwen daar rekening mee te houden. Eind vorig jaar heeft het bestuur van Aed Levwerd in een gesprek met wethouder Arno Brok een dergelijk standpunt verwoord. Op 3 april jl. lag het ontwerp ter inzage op het stadskantoor. De uitkomst bleek wat vorm en ligging betreft teleurstel lend, zowel qua vormgeving (een doosvor- mig bouwwerk, een soort van bouwkeet) als locatie (links van het pad vlak bij de huidige ingang, duidelijk zichtbaar vanaf de singel). Het bestuur van Aed Levwerd heeft begin mei haar standpunt overge bracht aan wethouder Arno Brok. Er zijn inmiddels aanwijzingen dat de locatie en mogelijk ook de vormgeving van het gebouw worden heroverwogen. Liwwadderdag op 15 juni Na het succes van de eerste Liwwadderdag in 2000 wordt er op zondag 15 juni aan staande in Muziekcentrum Schaaf door Aed Levwerd en het Historisch Centrum Leeuwarden wederom een dergelijke mid dag georganiseerd. Een belangrijk onder deel zal een reünie van (oud-)Vlietsters zijn. Speciaal voor hen is een fototentoon stelling ingericht over het Vliet en naaste omgeving. Ook kan men een kijkje nemen bij kraampjes van verzamelaars, boek handelaren en kunstenaars. Liwwadden- kenners Jakob Vellenga, Hendrik ten Hoeve en Pieter de Groot zullen vertel len over oud-Leeuwarden. Ook zullen er oude filmfragmenten worden vertoond. De muzikale omlijsting bestaat uit typische Liwwadder muziek van de 'Amalfi's' en het accordeonistenduo Jan en Johan van der Kooi. Draaiorgelklanken bij de entree van Muziekcentrum Schaaf aan de Breedstraat zullen de Liwwadderdaggangers verwel komen vanaf 13.00 uur. De Liwwadderdag wordt gepresenteerd door Ad Fahner en Jesse Wassenaar, actieve leden van Aed Levwerd. De toegang is gratis. Open monumentendag op 13 september De open monumentendag in de gemeente Leeuwarden staat dit jaar in het teken van boerderijen ten zuiden van de stad en rond het dorp Wytgaard. Langs een vijftiental te bezichtigen boerderijen is een fietsrou te uitgezet. In of bij sommige boerderijen zijn activiteiten gepland. Ter gelegenheid van deze dag verschijnt een boekje over de opengestelde boerderijen, dat bij de start van de Open Monumentendag aan bur gemeester Margreeth de Boer zal worden aangeboden. Ter voorbereiding op de open monumen tendag is er op woensdag 10 september een avond over het vroegere boerenleven in midden-Friesland met verhalen en vraaggesprekken van Hylke Speerstra (oud-journalist en schrijver van verschil lende beststellers) met boeren. Plaats: dorpshuis De Twirre te Wytgaard; aanvangstijd 20.00 uur.

Leovardia, 2000-2018 | 2003 | | pagina 34