Liwwadders, waar is dit? vroeg Fenno Schoustra zijn lezers 'Leewadders, waar is dit?' Liwwadders, waar is dit? 34 Leovardia zet een traditie van 't Kleine Krantsje voort. Jarenlang Wij stellen u dezelfde vraag. Oplossingen voor 1 september 2003 schriftelijk, onder vermelding prijsvraag naar Historisch Centrum Leeuwarden, Grote Kerkstraat 29, 8911 DZ Leeuwarden of per e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl Onder de goede inzenders wordt een boekenbon van 15 euro verloot. De foto uit het maartnummer leverde weer leuke reacties op die elkaar aar dig aanvullen. B. Dijkstra te Apeldoorn schrijft dat hij al meer dan dertig jaar uit Leeuwarden weg is, maar niettemin direct de boerderij van de familie Jongsma her kende. Volgens hem lag de boerderij bij de Poppeweg, in de splitsing naar het Oude Panwerk en de Schilkampen. De boerderij lag met haar voorgevel aan het Vliet. Hij weet ook nog dat de heg op de voorgrond een meidoornhaag is. Achter Jongsma's boerderij lag de boerderij van de familie Schat, die een vervoersbedrijf had. In de oorlog is achter de boerderij van Jongsma een vliegtuig neergestort. J. Feenstra, die ook een goede oplos sing instuurde, vertelt dat zijn vader in opdracht van aannemer Oene van der Meulen hier een vliegtuigmotor die onge veer twee meter diep lag met een Weston- takel naar boven heeft gehaald. Voordat er getakeld kon worden moest wel eerst met de hand een diepe kuil gegraven wor den. Hij beschrijft verder hoe een voetpad met een bocht om de boerderij liep, rich ting Vliet en langs de Lange Negen, een serie schiphuizen. Hij heeft daar zelfs op een zondagmiddag in 1955 een jongetje van acht jaar uit het water gered. Aan de informatie van de instuurders kunnen we toevoegen dat op de foto nog een randje van het flatgebouw aan de Sleedoornstraat is te zien. De boekenbon gaat, na het trekken van strooitjes, naar B. Dijkstra. Anne Herrema tikt de redactie op de vin gers. Wij vragen 'Liwwadders waar is dit?' en geven dan een foto van een verdwenen stukje Leeuwarden. De vraag zou dus moeten zijn 'waar was dit?' Het aardige van de prijsvraag in 't Kleine Krantsje, aldus Herrema, was dat je met de foto in de hand door de stad kon fietsen, speu rend naar de juiste oplossing. De boerderij van de familie Jongsma aan de Poppeweg

Leovardia, 2000-2018 | 2003 | | pagina 37