Liwwadders, waar is dit? vroeg Fenno Schoustra zijn lezers 'Leewadders, waar is dit?' La» it Liwwadders, waar is dit 34 Leovardia zet een traditie van 't Kleine Krantsje voort. Jarenlang Wij stellen u dezelfde vraag bij de foto van Jacob van Essen. Oplossingen voor 1 mei 2005 schriftelijk, onder vermelding prijsvraag naar Historisch Centrum Leeuwarden, Grote Kerkstraat 29, 8911 DZ Leeuwarden of per email historischcentrum@leeuwarden.nl Onder de goede inzenders wordt een boekenbon van 15 euro verloot. Met een beetje geluk springt een foto in onze prijsvraag vrij snel in het oog. Een andere keer moet je, met Leovardia in de hand, de Leeuwarder straten als een geveltoerist systematisch en nauwkeurig inspecteren. Dit keer zou u, al likkend aan een lekker ijsje bij La Venezia op de hoek van de Nieuweburen en de Voorstreek, in gedach ten uw blik kunnen laten dwalen over de gevels van de overkant, langs de Voorstreek. Daar, op nummer 90 bevindt zich, zo groot als een voetbal, het bewuste leeuwtje van de foto. Een van de goede inzenders noemde de foto 'geniepig, want', zo gaat hij verder, 'door de foto van onderen te nemen is de hele vensterpartij weggevallen en kon ik dus weer alle ronde hoeken in onze goede stad Leeuwarden bij langs fietsen.' In dit pand dat rond 1905 werd gebouwd in de zogenaamde Vernieuwingsstijl, is gedurende het grootste deel van de vorige eeuw de toonzaal en het magazijn gevestigd geweest van de firma ArendsGezien de aard van de koopwaar zal over het algemeen de clientèle met weinig opgewekt gemoed zijn binnengekomen. Dat neemt niet weg dat de etalage altijd erg nieuwsgierig maakte. Dirk Arends begon zijn grafsteenhouwerij aanvankelijk in de Breedstraat op nummer 58, maar vertrok tussen 1920 en 1924 naar de Voorstreek 346, waar zijn zoon Dirk jr. in de firma werd opgenomen. Na de ver nummering van de straat in 1925 kreeg het winkelhuis nummer 90. Overigens vond de bewerking van de steen plaats in de werk plaats achter de Groningerstraatweg. De boekenbon gaat dit keer naar Annelies Bouwens in Leeuwarden.

Leovardia, 2000-2018 | 2005 | | pagina 36