Vier muzikanten 28 Syb Grijpstra Het zijn twee ietwat beschadigde foto's met vier muzikanten. Als je niet weet wie het zijn en waar ze vandaan komen, kortom als er geen verhaal bij is, raken de beelden gauw in de vergetelheid. Geluk kig kon de eigenaar van deze foto's bij zonderheden over deze groep vertellen en dat brengt de beelden eerst tot leven. Het zijn vier Liwwadders die de Dans en Stemmingskapel vormden. Staande van links naar rechts zijn het: Johan Braams; Sies Sinnema; Engelaar (beter bekend als skeefnekje) en nog een Sies Sinnema. De twee Sinnema's zijn neven. Het is bekend dat ze reeds in 1924 op een bruiloft de feestvreugde met hun muziek opluisterden. Op de andere foto is de ene Sies Sinnema haast onzichtbaar door beschadiging van de foto achter de piano. En Engelaar speelt accordeon. Die was bekend als trompettist maar accor deon? Of was dat voor de foto? Hij kon volgens de gegevens inderdaad accordeon spelen. In feite waren het straatmuzikanten, die in deze samenstelling ook optraden bij bruiloften en partijen. Dat ze straatmuzi kanten waren is te zien aan de bijna witte voorhoofden van de mannen. Want als straatmuzikant hadden ze altijd een pet op. De drummer Sies Sinnema verliet als eerste de groep om op andere wijze zijn brood te gaan verdienen. De trombone en tubablazer Sies Sinnema werd later gevan genisbewaarder. Aangezien de drummer werd vervangen door een trommelslager die ietwat mank liep, werd door de ver groeiing van de nek van skeefnekje en de ietwat gebrekkige loop van de trommel slager, deze groep straatmuzikanten in de volksmond het 'invalidenkorps' genoemd.

Leovardia, 2000-2018 | 2005 | | pagina 30