Brievenbus/mailbox31 LeovtfLc2 la»; 31 De redactie van Leovardia reserveert graag ruimte voor brieven van lezers. Zij behoudt zich wel het recht voor brieven in te korten. Ons adres: Grote Kerkstraat 29, 8911 DZ Leeuwarden of e-mail: historischcentrum@leeuwarden.nl Stationnetje Harlingerstraatweg In Leovardia 15 werd door Leendert Plaisier aandacht besteed aan het stationsgebouw van de Harlingerstraat weg. Dit gebouw werd bewoond door de familie Elzinga (man, vrouw, zoon, doch ter). Deze zoon, Cor, was een klasgenoot van mij en we speelden dikwijls op de zolder van dit stationnetje. Op de begane grond was de wachtkamer ingericht als kleuterschool. Wij keken door de kieren naar beneden en zagen hoe kleuteijuf Gepke Hoogsteen de kleuters bezig hield. Dit gluren, zonder gezien te worden, vonden we erg spannend. Ik ben erg benieuwd waar Cor Elzinga gebleven is. De spoorlijn liep zuidelijk richting spoorbrug, dwars door de weilanden, die weer omringd werden door slootjes. Woningen en het FEC waren er nog niet. Op de slootjes schaatsten wij. Midden in het weiland was een meertje. Iedereen vertelde dat het wel zeven meter diep was. In de tuin van de laatste woning in de Bilderdijkstraat kun je nog een vijver zien. Die moet van het meertje zijn overgebleven. Zomerdag waren wij vaak aan het polsstokspringen. Eenmaal werd de aard- appeltrein beschoten door een Engelse jager. De trein was nog geen honderd meter bij ons vandaan. Wij kropen in een greppel en beefden van angst. In het ver dere verloop van de oorlog zijn we daar niet meer geweest. Wij woonden in de Beetgumerdwarsstraat en ik herinner mij nog heel goed de wijk 'het westen' waar je zo fijn kon spelen. Jan Bron, Leeuwarden Geesje Hoekstra Na jaren op zoek te zijn geweest naar Geesje Hoekstra, heeft mijn klein dochter Judith van der Star, haar via uw tijdschrift Leovardia gevonden. In het kort wil ik u deze story vertellen. In 1947 ging ik als jeugdspeler van de voetbalclub Hilversum naar Leeuwarden naar de voetbalvereniging Leeuwarden (later Cambuur) om daar met meerdere elftallen een lang weekend door te breng en en te voetballen. Ik werd met nog een voetbalmaatje ondergebracht bij de familie Hoekstra, een gezin met twee dochters. Met de oudste, Geesje had ik meteen leuk contact; zij liet mij Leeuwarden zien. Wij waren meteen onafscheidelijk. Zij ging overal mee: naar de wedstrijden en er was ook nog een feestavond. We werden smoorverliefd op elkaar. Ik werd uitgenodigd om zes weken later terug te komen, wat ik natuurlijk met een aanvaardde. Geesjes vader had een grote boot en op de Friese meren hadden wij een heerlijke vakantie. Daarna ging zij met mij mee naar Hilversum, waar zij zes weken bleef logeren, in die dagen bloeide de liefde snel op. Daarna ging zij terug naar Leeuwarden en begon een lange briefwisseling. Toch was de afstand misschien een probleem en dit was misschien ook de reden dat het uitraakte. Toch ben ik haar nooit vergeten. Begin januari (2005) ben ik, na telefonisch contact, bij haar op bezoek geweest met mijn kleindochter; het was allerhartelijkst en gezellig. Ik heb nog regelmatig contact met haar. Het was een wens van vele jaren van mij die toch uitgekomen is na 57 jaar Ab Wildenburg en Geesje Hoekstra die elkaar onlangs na 57 jaar weer terug zagen Collectie Ab Wildenburg

Leovardia, 2000-2018 | 2005 | | pagina 33