33 Verder ben ik verrast over de leuke arti kelen, met name het artikel over stads dichter Johan van Bergen, waarmee ik ook persoonlijk diverse keren contact heb gehad. A.F.C. HomanHeerenveen Modieuze kleren in 1944 Mevrouw T. Kampen-Talen uit Gorredijk (De Leijen 59 8401 AZ) wil weten wie de vier afgebeelde jongens met hoofddeksel zijn en of ze nog in leven zijn. Zijzelf staat in het midden van het gezelschap (staand met geblokte jurk). De foto is hoogst waar schijnlijk in 1944 in Appelscha gemaakt. Mevrouw Kampen schrijft daarover het volgende: 'As 5 famkes fan 17-19 jier binne wy 2 jier efter inoar op fekansje west. Op 'e fyts (minne bannen) 5m 'e kampearbuorkerij fan de femylje Mulder yn Aid Appelskea, jierren 1944-1945. Ek wiene der 4 jonges ut Ljouwert dêr't wy wolris mei op en üt gongen. De nammen wite wy net meer. Wy stiene der mei op in foto. De jonges wiene foar die tiid (krapte oan klean) noch hiel kreas klaaid mei pofbroek oan en wat opfoel: ze hiene alle Ijouwer een rütsje- kepi op. Myn freondinne en ik besjogge de foto noch wolris. Die jonges moatte no ek wol om 'e 80 jier hinne aid wêze. It wie, tinkt üs, yn 1944. Itselde jier dat der in razzia holden waard troch de Dütsers'. Leeuwarden toen Iedereen die buiten het bereik van de lokale omroep Mercurius woont kan toch het populaire programma Leeuwarden Toen ontvangen! Via de website www.mercuriusrtv.nl (LIVE radio) kan men iedere zaterdag van 11-12 uur dit programma beluisteren. Leuk voor diegenen die elders wonen. Ad Fahner, Leeuwarden Staande 5e van links is Tr. Kampen-Talen uit Gorredijk en staande 2e van rechts is Tr. Plantenga-Hijlkema LA» it

Leovardia, 2000-2018 | 2006 | | pagina 35