shb&. Liwwadders, waar is dit? vroeg Fenno Schoustra zijn lezers 'Leewadders, waar is dit?' Liwwadders, waar is dit 34 Leovardia zet een traditie van 't Kleine Krantsje voort. Jarenlang Wij stellen u dezelfde vraag bij de foto van Jacob van Essen. Oplossingen voor 1 mei 2006 schriftelijk, onder vermelding van prijsvraag naar Historisch Centrum Leeuwarden, Grote Kerkstraat 29, 8911 DZ Leeuwarden of per e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl. Onder de goede inzenders wordt een boekenbon van 15 euro verloot. Toen de firma Fischer enkele jaren geleden het pand aan het Naauw aankocht,was het een vervallen parfumeriewinkel. Bij de restauratie werd onder de vloer een massieve laag van de meest uiteenlopen de parfumflessen gevonden. Daartussen bevonden zich ook de twee gevelstenen met zogenaamde kwabornamenten, die het jaartal 'Anno 1678' markeren en die in de nieuwe gevel zijn teruggebracht. Op ooghoogte voor kinderen op het mid dengedeelte van de pui bevindt zich het fossiel, dat op de foto in nummer 18 stond afgedrukt. Hier betreft het niet een his torie verwant aan Leeuwarden, maar één die veel ouder is dan de geschiedenis van onze stad. De steen is aangebracht van uit de belangstelling van de eigenaar voor mineralogie en is een ammoniet. De winnaar van de boekenbon van deze keer, de heer Libbe van der Meer, schrijft bij zijn oplossing het volgende: 'De betreffende foto is gemaakt van een ammoniet die is ingemetseld in de pui van Fischer Boutique aan het Naauw num mer 4. Een pui, moet ik zeggen, waar veel zaken in de binnenstad een voorbeeld aan kunnen nemen.Toen ik het met mijn klein zoon van zeven jaar besprak, wilde deze er meteen op af met hamer en beitel. Het leek me beter om hier niet op in te gaan.'

Leovardia, 2000-2018 | 2006 | | pagina 36