ieuws van het Historisch Centrum Leeuwarden Leova.'c^LA.It 31 Grote Kerkstraat 29 8911 DZ Leeuwarden, tel. (058) 233 83 99, e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl Leden van de Friesche Club in actie Foto: Jantine van der Knaap 'Leeuwarders verenigt u!' Het actuele verenigingsleven in Leeuwar den is het onderwerp van een nieuwe foto tentoonstelling en een bijbehorend foto boek van het HCL in samenwerking met de Leeuwarder Amateur Fotografen Ver eniging. De expositie is te zien van 9 sep tember 2006 t/m 31 januari 2007 en maakt deel uit van de manifestatie Noor derlicht. De beelden vergunnen ons een bijzondere blik achter de schermen van de vele clubs en clubjes die Leeuwarden kent. De fotografen Age Okkema (50) en Jantine van der Knaap (64), beiden uit Dronrijp, zijn samen met enkele collega's van de Leeuwarder Fotoclub een jaar lang bezig geweest om de bonte verscheiden heid van het clubleven vast te leggen. In totaal werden enkele tientallen vereni gingen - van boksvereniging tot homo zangkoor en van aquariumvereniging tot atletiekclub - gefotografeerd. Bij de expo sitie is een gelijknamig fotoboek versche nen dat voor 15,-- te koop is bij het HCL. Filmmateriaal uit de jaren 1958-1961 verworven Het HCL ontving prachtige 16 mm-opna- men van het centrum van Leeuwarden rond 1958, van schaatsplezier op de gracht achter de Prinsentuin in de winter van 1961 en van een boottocht naar Vlie land en Terschelling, met de befaamde overstap op zee. Er zijn verder onder meer beelden te zien van de aubade in de Prin sentuin op koninginnedag, het pontje bij het Stadsziekenhuis, de oude veemarkt, de markt op het Wilhelminaplein en ton- nenmannen in actie. De film duurt ruim 11 minuten en zal voor het eerst worden vertoond op de Dag van de Leeuwarder Geschiedenis op 21 oktober a.s. Oude bouwtekeningen beter toegankelijk Op de HCL-website zijn nu gegevens te vinden in één geïntegreerde database over nagenoeg alle bouwtechnische tekeningen uit de jaren 1852-1982 die in het HCL wor den bewaard. Het betreft beschrijvingen van 28.000 bouwtekeningen van huizen en andere objecten, waarvan er 5400 nu al in de beeldbank zijn opgenomen.

Leovardia, 2000-2018 | 2006 | | pagina 33