Nieuws van Aed Levwerd 28 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail aedlevwerd@planet.nl Bericht van het bestuur Het is jammer dat wij u moeten laten weten dat vanwege een verschil van inzicht in het bestuur Meindert Schroor op 6 maart jongstleden is afgetreden als voorzitter. Jesse Wassenaar is met ingang van 7 maart waarnemend voorzitter. Algemene ledenvergadering 8 mei 19.30 - 20.00 uur in Restaurant De Koperen Tuin. De avond staat in het teken van de roman De Koperen Tuin van Simon Vestdijk. De biograaf van Vestdijk, Wim Hazeu, zal een lezing houden over dit boek dat speelt in Leeuwarden, onder andere in de Prinsen tuin. Mevrouw Rita L.P. Mulder-Radetzky zal vertellen over de Prinsentuin in de tijd van de roman én natuurlijk zal zij laten zien hoe de tuin was daarvoor en daarna. Speciaal voor deze avond wordt muziek, genoemd in de roman, gespeeld in de muziekkoepel door Fanfare Klimop uit Berlikum. Opgave vooraf is noodzakelijk. Open Monumentendag 8 september Tijdens deze dag staat in de gemeente Leeuwarden de historie van Wirdum en Swichum centraal. Een twintigtal monu mentale objecten is dan geopend voor publiek. Er is eveneens muziek, theater en andere gezelligheid. Speciale aandacht is er voor de lokale beroemdheden Viglius van Aytta (1507-1577) en Doeke Wiegers Hellema (1766-1856). Historisch jeugdboek In de planning staat een spannend boek voor jongeren in de leeftijd 8 - 10 jaar, dat speelt in Leeuwarden. Een van de twee hoofdpersonen in het boek is de kleinzoon van Marijke Meu, Willem Batavus. De andere is Lodelakei. Hij hoort bij de hof houding van Marijke Meu. Willem is het hofprotocol een beetje zat en gaat stiekem naar zijn oma in Leeuwarden. In de Prin- cessehof, waar oma woont, en in de stad beleeft Willem avonturen. Lida Dijkstra is de schrijver (www.lidadijkstra.nl). De illu strator is Roelof van der Schans (www.roelofvanderschans.nl). Het boek verschijnt zowel in de Friese taal als in het Nederlands. Het Friestalige boek is gekozen tot 'aksjeboek' tijdens de Sute- laksje fan It Fryske Boek vanaf 31 augus tus tot en met 13 oktober 2007. Het boek is in die periode te koop voor 3,50 bij aankoop van minimaal 10 aan Friese boeken. Het is een geweldige eer dat het eerste boek van Aed Levwerd gekozen is tot 'aksjeboek'. Het boek wordt geprodu ceerd in samenwerking met Utjouwerij Bornmeer: www.bornmeer.nl. De Neder landse uitgave verschijnt in de Week Van De Geschiedenis. Wellicht kunnen we u op 8 mei al iets laten zien Aanbieding Alleen voor leden van Aed Levwerd: de Nederlandse uitgave van dit boek kan met korting van €15,- voor €10,- worden gekocht (maximaal 1 exemplaar per per soon). Mail uw reservering naar tens.zijlstra@planet.nl of stuur een briefje naar Aed Levwerd, antwoordnummer 6163, 8900 VC Leeuwarden vóór 21 mei 2007. Gezicht uit 1900 over de vijver op het terras en het zomerhuis in de Prinsentuin

Leovardia, 2000-2018 | 2007 | | pagina 30