ieuws van het Historisch Centrum Leeuwarden Pier Pander i. empeitje. Bewijs van toegang 29 Grote Kerkstraat 29, 8911 DZ Leeuwarden, tel. (058) 233 83 99, e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl Vrijwilligers gevraagd voor Pier Pander Museum Het HCL zoekt vrijwilligers voor het Pier Pander Museum. De vrijwilligers zullen HCL-medewerkers gaan assisteren bij het ontvangen van de bezoekers en de kaart verkoop. De openingstijden in 2007 zijn dinsdag t/m zondag, van 13.00 tot 17.00 uur. Op 2 juni 2007 zal in Leeuwarden de door het Fries Museum en het Historisch Centrum Leeuwarden samen met ande ren georganiseerde Pier Pander Manifes tatie van start gaan. Centraal staan het leven en werk van de Friese beeldhouwer Pier Pander (1864-1919). Bij het begin van de manifestatie vindt de heropening plaats van het door het HCL beheerde Pier Pander Museum en van de Pier Pan der Tempel die zich beide in de Prinsen tuin bevinden. Bent u geïnteresseerd in kunst en cultuur, gastvrij en representa tief en wilt u het Pier Pander Museum met uw inzet ondersteunen? Schrijf dan zo snel mogelijk een brief aan het Historisch Centrum Leeuwarden, Grote Kerkstraat 29, t.a.v. Janneke Visser, beheerder van het Pier Pander Museum. U kunt ook mailen: historischcentrum@leeuwarden.nl t.a.v. Janneke Visser. 25 cent. DJ[ hlljCl liiïttVTïLAij ti- vrrl-.ii.vnifn Toegangsbewijsje voor de Pier Pander Tempel uit 1933 Het Pier Pander Museum in 1954 Portretten gezocht van bekende en onbekende Leeuwarders Leeuwarden krijgt voor het eerst een per manente tentoonstelling over de geschie denis van de stad. De expositie is vanaf het najaar te zien in het nieuwe HCL aan de Groeneweg. Voor deze bijzondere ten toonstelling is het HCL op zoek naar por tretfoto's van bekende en onbekende Leeuwarders. Deze foto's worden afge beeld in een muurvullende portrettenga lerij in de expositieruimte. De portrettengalerij wordt gevuld met ruim 1500 (anonieme) portretten van Leeuwarders van 0 tot 100 jaar. Niet alleen recente maar vooral oude foto's zijn welkom, mits de geportretteerde op de foto toestemming voor publicatie heeft gegeven. Heeft u leuke digitale portretfoto's en wilt u ze plaatsen in de portrettengalerij? Stuur ze (in 300 dpi) zo snel mogelijk naar historischcentrum@leeuwarden.nl onder vermelding van 'portrettengalerij tentoon stelling HCL'. Vermeld duidelijk uw naam en adresgegevens, de naam van de gepor tretteerde, zijn of haar relatie met de stad Leeuwarden en of de geportretteerde toe stemming voor publicatie heeft gegeven. Het HCL behoudt zich het recht voor toegezonden foto's niet in de portrettenga lerij op te nemen. Voor vragen of opmer kingen kunt u contact opnemen met Hes ter Postma van het Historisch Centrum Leeuwarden, tel: 058-2338399. Nieuwe HCL nadert voltooiing Begin april werd het bereiken van het hoog ste punt in de nieuwbouw gevierd. Daar mee is het ruwe werk aan de kantoorvleu gel zo ongeveer afgerond. Eerder dit jaar kwamen de ondergrondse depots voor archieven en collecties gereed. Aan de publieksruimten in de voormalige gemeen teschool uit 1841, met onder andere een auditorium voor 115 personen en een vaste expositie over de geschiedenis van Leeu warden, wordt momenteel hard gewerkt. In augustus wordt de oplevering ver wacht, zodat de verhuizing nog in septem ber plaats kan vinden. Het HCL is gedu rende de verhuizing gesloten voor publiek. De officiële opening is gesteld op 2 november. De nieuwbouw van het HCL nadert lang zaam maar zeker haar voltooiing. Hier de situatie op 20 februari van dit jaar

Leovardia, 2000-2018 | 2007 | | pagina 31