32 maken met bijzondere originele documen ten en voorwerpen, is pas begin volgend jaar gereed. Ook op andere plaatsen in het gebouw is ruimte voor kleine presen taties. Activiteiten rondom Pier Pander Tot en met januari 2008 kunnen indivi duele bezoekers iedere eerste zondag van de maand een middag 'Pier Panderen'. De middag start om 14.00 uur met een kopje koffie/thee met gebak in het Fries Museum en voert vandaar naar Pier Pander Museum en Pier Pander Tempel. Tijdens de Pier Pander Week, die samen valt met de Week van de Geschiedenis, zijn er meer activiteiten. Op 23 november is in het HCL een symposium rond Pier Pander. Oude Begraafplaats in tv-programma Restauratie De Oude Begraafplaats aan de Span jaardslaan in Leeuwarden dingt mee naar de hoofdprijs in het televisieprogramma 'Restauratie' van de AVRO. De Oude Begraafplaats gaat de strijd aan met 13 andere objecten/gebouwen, die dringend aan restauratie toe zijn. Het winnende object krijgt een miljoen om de restaura tie te realiseren. Kijkers kunnen kiezen per sms of per e-mail. Leeuwarden wordt uitgezonden in de vierde aflevering op 26 september. Wint de Oude Begraafplaats de voorronde dan volgt in de finale de strijd met de andere winnende objecten of gebouwen. Ook dan bepalen de kijkers de winnaar. Film over beroemde Titia Dit najaar is de documentaire gereed van de AVRO over Titia Bergsma. Zij werd bekend als de eerste Europese vrouw in Japan. Haar verschijning zorgde in 1817 voor veel opschudding onder de lokale bevolking. Titia Bergsma werd geboren aan de Nieuwestad in Leeuwarden in 1786 en overleed in 1821 te Den Haag. De documentaire is gebaseerd op het boek Titia, de eerste westerse vrouw in Japan, geschreven door René Bersma, een verre nazaat van Titia. De tv-uitzending is waarschijnlijk begin volgend jaar, maar mogelijk komt er eerder een preview in Leeuwarden. In juli is er een replica van de gaper aangebracht aan de gevel van 'Manfield' op de Nieuwestad. De originele 18e eeuwse houten gaper (bedoeld om een apotheek aan te duiden) is onlangs gerestaureerd, maar zo kwetsbaar dat het niet verantwoord werd geacht deze weer terug te plaatsen. Het uithangteken heeft inmiddels een mooi plaatsje gekregen in het informatiecentrum van het nieuwe HCL Foto Paul Janssen/LC LcovdLc^t^it De voorzijde van het nieuwe HCL op 31 juli Foto Janneke Visser/HCL

Leovardia, 2000-2018 | 2007 | | pagina 34