Nieuws van Aed Levwerd 28 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail secretariaat@aedlevwerd.nl Afscheid voorzitter en penningmeester De algemene ledenvergadering werd dit jaar gehouden op woensdag 15 april 2009 in de Koperen Tuin. Het bijzondere historische van deze dag was dat 64 jaar geleden Leeu warden werd bevrijd door de Royal Gana- dian Dragoons. Naast de normale agenda punten voor een jaarvergadering was er het afscheid van voorzitter Jes Wassenaar en van penningmeester Sjoerd Munniks. Henk Mulder, vice-voorzitter van Aed Levwerd, bedankte Sjoerd voor 4 jaar pen ningmeesterschap, dat hij via een strakke financiële huishouding uitoefende. Met ijzeren discipline paste Sjoerd de 'Mun- niksnorm' toe op alle activiteiten van Aed Levwerd. De werkgroepen moesten zich zelf volledig gaan bedruipen. Vervolgens richtte Henk Mulder het woord tot Jes Wassenaar, die zich 8 jaar lang enorm heeft ingezet voor Aed Levwerd. Henk roemde hem als zeer actieve leden werver. Met Jes veranderden de bestuurs vergaderingen in actieve bijeenkomsten met veel actiepunten. Toen Jes voorzitter werd liet hij zien een 'harmonizer' te zijn, die lange discussies steevast samenvatte in de puntige one-liner 'zo doen we het!' Na de jaarvergadering was er een Leeu warden Toen-special, waarbij Ad Fahner zijn maat Jes Wassenaar interviewde over zijn jeugd en verdere verloop. Jes vertoon de hierbij op een groot scherm prachtige, nostalgische foto's. Nieuwe voorzitter en penningmeester In de jaarvergadering werden de 'geloofs brieven' van Johan Dalstra, als voorzitter, en van Joke Taekema, als penningmeester, goedgekeurd. Jes overhandigde vervolgens Johan de voorzittershamer. Marloes Eskens en Jorrit Holwerda zijn ook als bestuursleden benoemd. Deze twin tigers gaan hopelijk de oudere jongeren in het bestuur scherp houden en er voor zor gen dat Aed Levwerd in beeld komt bij de jongere generaties. Statutenwij ziging De voorgestelde statutenwijziging met betrekking tot verlenging van de zittings duur van bestuursleden, het aanbieden van een kwaliteitszetel aan het Historisch Cen trum Leeuwarden (HCL) en de mogelijk heid van bedrijfslidmaatschappen kon niet worden bekrachtigd omdat niet het vereiste quorum werd gehaald. Op een extra verga dering op 13 mei 2009 is daarom dit agen dapunt opnieuw aan de toen aanwezige leden voorgelegd en unaniem aangenomen. Deze vergadering werd afgesloten met twee boeiende lezingen over Wopke Eek- hoff door Wim van Driel van het HCL en door Philippus Breuker. Dit jaar is het 200 jaar geleden dat Wopke Eekhoff werd geboren. Wandelroutes voor jongeren Sinds 10 juni 2009 kunnen jongeren van 10 - 14 jaar twee MP-3 wandelroutes lopen in de binnenstad van Leeuwarden. De tekst is geschreven en ingesproken door de beken de verhalenverteller Mindert Wynstra. De MP3 wandelroute voor jongeren: Leeuwarden, een vorstelijke stad, omvat de noordrand van de binnenstad met bekende plaatsen als de Prinsentuin, het gebied rond de Grote of Jacobijner kerk, het Hofplein en tenslotte het Princessehof. De tweede MP3 route, met als titel: Leeu warden, een stad vol verhalen, begint bij de Oldehove en gaat via de Nieuwestad NZ naar de Waag en de Brol om vervolgens via het woonhuis van Mata Hari en de Joodse school terug te keren. Beide routes begin nen en eindigen bij het HCL, bestaan uit 9 objecten en zijn kijk-, luister- en puzzel routes. Bij het HCL kunnen de kinderen een wandelrouteboekje gratis ophalen. Voor schoolklassen zijn hier ook MP3 spe lers kosteloos te leen. Reserveren is wel noodzakelijk. Individuele wandelaars kun nen thuis de luisterverhalen op een eigen MP3speler downloaden via de websites van het HCL en Aed Levwerd. Op donderdag 9 juni om 14.00 uur werden de twee jongerenroutes gepresenteerd in de Auckamakelder van het Stadhuis in aanwezigheid van groep 8 van de Konin gin Wilhelmina School uit Leeuwarden. De officiële opening werd verricht door de loco-burgemeester van de gemeente Leeu warden, wethouder G. Krol. Wij hebben de routes kunnen maken dankzij subsidies van de gemeente Leeu warden en de provincie, maar ook via sponsorgeld van o.a. het Nieuw Stadswees huis en AOC Groen. Onze dank daarvoor. Mindert Wynstra presenteert de wandel routes aan wethouder Krol en groep 8 van de Koningin Wilhelmina School

Leovardia, 2000-2018 | 2009 | | pagina 30