33 had gemaakt. Tja, je bent jong en probeert wat! Jan Faber, HCL, redactie Leovardia Prentbriefkaart Oldehove op Franse brocante Mijn naam is Harm Blom en ben in 1939 geboren in de Reinier de Graafstraat in Leeuwarden. Later zijn we verhuisd naar de Robert Kochstraat. Na mijn militaire dienst, welke ik grotendeels vervuld heb in de Frederikkazerne in Leeuwarden, heb ik Leeuwarden verlaten en ben daar na hoofdzakelijk in het buitenland actief geweest. Uw redactie is nu gevestigd aan de Groeneweg, een voor mij bekend adres aangezien mijn vader jaren verbonden is geweest aan de blo school, eerst als onder wijzer, later als hoofd. Uw huidig onder komen maakte destijds deel uit van de school. Ik ben uiteraard zeer verheugd dat een gedeelte van de school op een zodanig mooie wijze geïntegreerd is in het huidige - F u -.v s1- v Historisch Centrum. Een centrum om trots op te zijn. Na beëindiging van mijn werkzaam leven ben ik regelmatig bezoe ker en houd ervan om dan een paar uur door Leeuwarden te lopen om de eventu ele veranderingen in de stad te volgen. Meestal doe ik dat samen met een goede vriend, William Kramer, een hernieuwde Leeuwarder. Dit was een stukje historie. Ik heb ech ter ook een vermeldenswaardige gebeur tenis te laten weten betreffende hetgeen ons overkwam in 2006 gedurende onze vakantie in Midden-Frankrijk. Op aan raden van de hotelier bezochten we op een zondag in een naburig dorpje een bro cante. Dit is een lokale markt waar een ieder zijn meest overtollige, nog verkoop bare spullen aanbiedt in de hoop deze niet weer mee naar huis te hoeven nemen. Ik kwam bij een kraam terecht waar in een groot aantal bakken misschien duizen den ansichtkaarten uitgestald waren. Ik rommelde er wat door en trof hoofdzake lijk, uiteraard, Franse kaarten aan. De marktkoopman had mijn belangstelling opgemerkt en wilde behulpzaam zijn. Ik meldde hem dat ik Nederlander was en dat mijn interesse uitging naar kaarten met die herkomst. Hij scharrelde wat door zijn negotie en haalde een hoesje tevoor schijn waarin misschien een 20 tal kaar ten bewaard werden. Van de 20 waren er ongeveer 15 uit Vlaanderen en de rest uit Nederland. Wie schetst mijn verbazing dat een van de 5 kaarten de Oldehove toonde, een opname uit 1906. Helaas is de kaart niet beschreven, maar de achterkant ver meldde dat deze destijds in Leipzig was gedrukt. Het deed me uiteraard zeer goed om dit relikwie te kunnen bemachtigen voor het luttele bedrag van 4,00. Mijn vrouw, niet afkomstig uit Leeuwarden of Friesland, begreep niets van mijn enthou siasme voor deze bijzondere vondst op die locatie. Harm Blom, Rijnsburg Voetbalclub Friso Graag zou ik iets meer willen weten over voetbalclub Friso. Wanneer deze club is opgericht en wanneer zij ter ziele is gegaan. Van naam zijn mij maar enkele perso nen op de foto bekend en wel op de boven ste rij, van links naar rechts: mijn vader Herke Meijer, de derde persoon is Klaas Meester en op de middelste rij midden staat Freerk Meester. In het publiek staat Jelle Meester (alle drie ooms van mij). In 't Kleine Krantsje kwam ik het vol gende tegen: 'In juli 1922 werden tijdens de driedaagse feesten in Gorredijk, erva ren clubs als FVC uit Huizum en Friso uit Leeuwarden geklopt door Heerenveen.' Enkele spelers op de foto komen ook wel op foto's van FVC voor. Mindert Meijer, Hurdegaryp

Leovardia, 2000-2018 | 2009 | | pagina 35