Nieuws van Aed Levwerd Lcovar} 29 Secretariaat: Postbus 2574, 8901 AB Leeuwarden, e-mail secretariaat@aedlevwerd.nl Klazien bedankt De ledenadministratie van de LHV Aed Levwerd is sinds 2006 uitgevoerd door Klazien Schroor-Dijkstra. Eind 2009 heeft Klazien besloten te stoppen. Gelukkig kon zij de werkzaamheden overdragen aan bestuurslid Jorrit Holwerda. Klazien, heel hartelijk bedankt voor alles en niet in het minst voor jouw bijzondere mailtjes in het Liwwadders. Nominatie boek Spegelspreuk Begin maart kregen wij het bericht dat Spegelspreuk één van de drie nominaties is voor de Simke Kloostermanpriis 2010. Voor Lida Dijkstra betekent dit dat zij voor de derde keer genomineerd is voor deze prijs. Zij won hem in 2004 én 2007. Aed Levwerd feliciteert Lida met deze nominatie. Open Monumenten Dag 2010 De werkgroep Open Monumenten Dag heeft het thema voor dit jaar vastgesteld na overleg tussen Aed Levwerd, het His torisch Centrum Leeuwarden en de afde ling Monumentenzorg van de gemeente Leeuwarden. Het thema is 'stegen, glop- pen binnentuinen' en wordt gehouden op zaterdag 11 september 2010. Er komt weer een speciaal boekje over dit thema. Landelijk wordt Open Monumenten Dag veelal gehouden op de zaterdag en de zondag. Aed Levwerd en het HCL organi seren op zondag 12 september 2010 op het binnenterrein van de Blokhuispoort een 'ophanging' om de scheldnaam 'Galgelap pers' via Living History te verbeelden. De 'ophanging' is een onderdeel van de acti viteiten naar aanleiding van het 10-jarig bestaan van Aed Levwerd. 1600e lid Aed Levwerd In december 2009 is het 1600e lid van Aed Levwerd aangemeld door het bekende ledenwerfbureau Ad Fahner Jes Was senaar. Volgens beide heren was Jantien de Boer, jazeker de columniste van de Leeuwarder Courant, het 1600e lid. Tij dens de nieuwjaarsreceptie in de Infirme rie heeft de voorzitter van Aed Levwerd aan Jeroen Dijkstra, partner van Jantien een taart van enig formaat aangeboden om dit aantal niet ongemerkt voorbij te laten gaan. In haar dankbetuiging liet Jantien weten dat de hele straat had mee- gesmuld van de overheerlijke taart en dat hierdoor in ieder geval weer 1 nieuw lid was aangemeld. Cursus Liwwadders Eind januari ging de cursus Liwwadders met het maximale aantal deelnemers van 25 van start. Naast de nodige theorie kre gen de deelnemers iedere keer een optre den van een schrijver, muzikant en/of zanger, die het Liwwadders in de praktijk gebruikt. Op 31 maart is in de raadszaal van het Stadhuis in Leeuwarden het le Liwwadder Diktee gehouden met de cur sisten en genodigde pommeranten. Hein Ehrhardt overleden Dinsdag 23 maart overleed geheel onver wacht Hein Ehrhardt op de leeftijd van 83 jaar. Hij was de eerste voorzitter van de Leeuwarder Historische Vereniging Aed Levwerd. Hein was doordrongen van het belang van de lokale historie van Leeu warden en haar omgeving. In het eerste nummer van Leovardia schreef hij wat het belang kon worden van een eigen historisch tijdschrift: 'Het werd hoog tijd dat er ook in Leeuwarden, dat sinds het verdwijnen van het vermaarde 't Kleine Krantsje van Fenno Schoustra een his torisch blad moet ontberen, weer iets tot stand werd gebracht. De geschiedenis van Leeuwarden is dat waard en er bestaat een bruisende historische belangstelling als nimmer tevoren, zodat zeker verwacht mag worden dat het blad aan zal slaan. In dit tijdschrift zullen historische beschou wingen en berichten worden geplaatst, die Hein Ehrhardt was ook voorzitter van het stichtingsbestuur van kreativiteits- centrum De Blauwe Stoep. Op 21 april 1975 werd het centrum aan het Gouver neursplein geopend door staatssecretaris Wim Meijer. Van links naar rechts op het bordes: onbekend, Wim Meijer, Hein Ehrhardt en directeur Rob Hoelen. Foto: Leeuwarder Courant qua karakter het best omschreven kunnen worden als populair-wetenschappelijk of semi-wetenschappelijk.' Meer dan dertig nummers verder en tien jaar later kunnen we met tevreden heid constateren dat Leovardia inderdaad in een behoefte voorziet. Aan de oproep van Hein: 'kopij van lezers is welkom' is ruimschoots door die lezers tegemoetge komen en juist die bijdragen bepalen voor het overgrote deel de aantrekkelijkheid van en waardering voor ons tijdschrift. Dit, en uiteraard ook de overige activitei ten van Aed Levwerd, heeft geleid tot een groei van de oplage van 1000 naar 1900 exemplaren. Hoewel Hein niet meer actief was als bestuurder of werkgroeplid, bleef hij zo veel mogelijk alle activiteiten volgen en sprak hij nog onlangs zijn waardering en vreugde uit bij het inschrijven van het 1600e lid van Aed Levwerd. Talrijke aanwezigen bewezen hem de laatste eer tijdens de herdenking in Post Plaza op zaterdag 27 maart. Als vereni ging zijn we hem veel dank verschuldigd. LOL.,

Leovardia, 2000-2018 | 2010 | | pagina 31