Brievenbus/mailbox 32 De redactie van Leovardia reserveert graag ruimte voor brieven van lezers. Zij behoudt zich wel het recht voor brieven in te korten. Ons adres: Groeneweg 1, 8911 EH Leeuwarden of e-mail: historischcentrum@leeuwarden.nl Zo werd ik lid van Aed Levwerd In oktober 2009 besluiten mijn vriendin en ik om het centrum van Leeuwarden even in te gaan voor een bakkie koffie. Als we de auto parkeren op de Eewal komt er een mijnheer uit een woning en vraagt mij of ik een Leeuwarder ben. Als ik dit bevestigend antwoord, zegt hij: 'moet u even wachten, ik heb iets moois voor u' en komt met een exemplaar van Leovardia naar ons toe. Ook zegt hij 'u kunt zich er ook op abonneren'. Deze heer was, als ik me niet vergis, Ad Fahner. Nadat ik zijn artikel gelezen had over de Wirdumerdijk was ik verkocht en heb me geabonneerd op Leovardia. Juist de jaren '60 en '70 komen bij mij nu alle terug. Ik ben als derde zoon gebo ren in het gezin Tromp op 20 juni 1951 op de Poppeweg nummer 6. Mijn Pa, Ger hard Tromp, was zuivelarbeider, eerst bij de melkfabriek in Jelsum, later bij de Leeuwarder Melk Inrichting op de Emma- kade, waar nu Albert Heijn gevestigd is. Ik weet niet hoe jong ik was toen we gin gen verhuizen naar de Leeuwerikstraat 53, waar ik tot mijn zesde levensjaar heb gewoond. Er zijn nog foto's waarop ik sta, samen met mijn twee oudere broers Joop en Henk in de speeltuin achter de Leeu werikstraat. Ook hebben we nog op de W.C van Munsterschool gezeten. Na de Leeuwerikstraat zijn we verhuisd naar Huizum en hebben in de Heringastraat 19 gewoond. De eerste jaren heb ik op de Jan Van Nassauschool gezeten en hierna nog een paar jaar op de Marnixschool (VGLO) in de Robert Kochstraat. Ik was geen hoogvlieger wat het leren betreft en zo kwam het dat een leraar, genaamd De Jong, tegen mij zei dat het beter was dat ik aan het werk ging en dat hij wel een mooi baantje voor me wist. Het was in 1966 dat ik aan het werk kwam bij Boek binderij Kieviet aan de Romkeslaan, als ik me niet vergis op nummer 2. Op weg naar de nieuwjaarsborrel kwam ik vanaf de Willem Lodewijkstraat en aangezien het jaren geleden is dat ik in dit deel van Leeuwarden ben geweest, kon ik de Romkeslaan eerst niet meer vin den. Als ik er dan kom zie ik dat er heel wat veranderd is. Boekbinderij Kieviet moet op de plaats gestaan hebben waar nu nieuwe appartementen staan. Ik ben nog met de boekbinderij naar de Voor streek verhuisd waar we achter een bak kerij zaten. Kieviet is samengegaan met een drukkerij (Dijkstra?) op de Eewal, maar dit heb ik niet meer meegemaakt. In 1968 ging ik aan het werk bij groot handel Meindersma aan de Willemskade, gelegen tussen de HBS en Wever die hier een opslag had van munitie en andere producten voor de jacht. In de Doelesteeg had Wever zijn winkel. Ook had je naast de opslag van Wever het oude arbeidsbureau. In 1974 ging groothandel Meindersma dicht en daarom zocht ik werk in de provincie Groningen. Zo kwam ik bij AKZO Delfzijl terecht. Groothandel Meindersma blijkt ook nog een klein Akzo-onderdeeltje te zijn zodat de jaren dat ik hier gewerkt heb meegeteld worden voor mijn pensioen. Voor de nieuwjaarsborrel ben ik eerst nog even naar de Poppeweg gereden, waar niet veel is veranderd. Ik weet alleen niet of de woning op nummer 6 ook mijn geboortehuis is; het kan zijn dat dit van latere tijd is. Leeuwerikstraat 53 is nog precies zo als vroeger. En dan te beden ken dat we er met zes mensen gewoond hebben. Ook het huis in de Heringastraat is niet veel veranderd. Alleen waren er in mijn tijd in de Borniastraat nog het voet balveld van FVC en het Borniapark waar we vele uurtjes doorbrachten. Graag zou ik nog wat beelden willen zien uit de peri ode 1966-1974, zowel van de Romkeslaan als van de Willemskade. Jelle Tromp, Groningen Leeuwerikstraat 53, in de zomer van 2010 vastgelegd door een camera van Google Street View

Leovardia, 2000-2018 | 2011 | | pagina 34