i' innapDMAAR Nil IIWl 'ItAD 78 l. REtlW,ARDEN LeovtfLcd ca»; 35 Eerste rij zittend (van links naar rechts, 11): 1. Lieuwco de Jong (uit Indië), 2. Hans de Boer, 3. Kees Migchelsen, 4. Henk de Boer (jaren later omgekomen bij een vliegtuigongeluk in Bulgarije), 5. Kerst Toxopeus, 6. Jan van Kampen, 7. Bertus Edens, 8. Tine Beate Steensma, 9. Dirk Jaspers (Appelska!), 10. Aatje Brunner (Stiens, van de huisarts), 11. Chris Fah- ner (groentezaak aan het Naauw). Tweede rij zittend (van links naar rechts, 8): 12. Margo van der Velde (van de boekwin kel), 13. Marga Spithost, 14/15. Annie en Willy de Boer (tweeling), 16. Corrie van Balen Walter, 17. Seike 18. 19. Tineke Derde rij zittend (van links naar rechts, 10): 20. juffrouw Christa 21. 22. (uit Hallum), 23. Anneke van der Heiden (uit Hallum), 24. Mariska Muller (dochter van de griffier van Friesland), 25. 26. Klaske Jensma (uit Hallum), 27. Esther Rheen (van de vrachtrijder met paard-en- wagen), 28. Trudy Gramser (van de nota ris), 29. Tiny Heins (achter het hoofd van nr. 11). Eerste rij staand (van links naar rechts 13): 30. Kees Smit, 31. Jopie Schreuder, 32. Anneke Stout, 33. Greta Tjepkema, 34. juffrouw of mevrouw 35. Trijntje (Tineke) Verf, 36. Nelleke 37. Jans- je Weerstra (werd in Appelscha na het zwemmen vreselijk ziek), 38. (nauwe lijks te zien), 39. Hanneke Hoekstra, 40. Paul Heemskerk (van de advocaat), 41. Cola van der Heijden, 42. Herman Prins (van Gendt en Loos, buurman van de Hofschool), 43. Minze Bltimers (Stiens), 44. Remmie Atsma (Appelska!), 45. Frits Lommei (uit Indië), 46/47. Jan en Thijs Steenstra (tweeling), 48. Geert Mik (tus sen de tweelingXvan het Oranje bierhuis), 49. Klaas Tuininga, 50. Hessel van der Meulen (van de bakkerij in Hallum), 51. Abe Bosma (van de huisarts in Stiens), 52. Sieger Hof (Hallum). Tweede rij staand (van links naar rechts 7): 53. Meneer P.C. Goerres (de maker van het 'Appelscha-lied'), 54. Hans Rodenburg (van de tandarts), 55. Siep Zandstra (van de rijwielhandel), 56. Sjoerd Koster, 57. Freddie van Dam, 58. Bob Castelijn (van hotel Spoorzicht?), 59. Bram Heijenga (van de tandarts, VAT 69). Kerst Toxopeus, Giessendam Mü Het nut van de werkverschaffing We schrijven het jaar 1924 en onze vader was werkeloos. Voor hem restte er niet veel anders dan verwijzing naar het soci ale gebeuren van de "Werkverschaffing'. Daar werden de werkloze mannen ingezet voor alle soorten klussen, overigens tegen een minimale beloning, op feestdagen weliswaar vrij, maar niet doorbetaald! Mijn vader werd ingedeeld bij de groep 'papiersorteerders', waar de papier- en kartonsoorten moesten worden geschei den. En daar passeerde plotseling een wonderschone doos, prachtig van vorm van paars gehamerd karton, bovenop versierd met een afbeelding van een schilderij van L.Koch, voorstellend een bloemenmand met prachtige gele en blauwe (margriet achtige) bloemen. Het gevoel voor mooi liet hem nooit in de steek en hij viste de doos uit de voorbijflitsende papiermassa en nam hem mee naar huis. Daar werd mijn zus, die toen nog op de bewaarschool zat, er mee verrast en zij vond daarin een prachtige opbergmogelijkheid voor haar gevlochten matjes en haar knipsels. Zo'n vijfentachtig jaar later kon ze mij die mooie doos, compleet met de door haar gevlochten inhoud, nog laten zien. Maar niet alleen de doos met inhoud had mijn belangstelling, ook de onderkant vond ik zeer verrassend, want daar trof ik het zegel aan van 'Banketbakkerij/Kokerij Firma De Maar Nieuwestad 78, Leeuwar den'. Terwijl ik van Firma De Maar nog nooit gehoord had, is ook de combinatie 'Ban ketbakkerij/Kokerij' nieuw voor mij. Daar ik aanneem dat er in de kringen van Leo- vardia vast mensen zijn, die hierover wat meer zouden kunnen vertellen, zie ik uit naar hun reacties. Johan Faber, Emmen Wie wat bewaart Als wij met vrienden of kennissen 'van verre' praten over ons mooie Leeuwarden, dan krijgen we steevast het verzoek om eens met elkaar een rondwandeling door deze prachtstad te maken. Zo ook half september van vorig jaar. Op een stralend zonnige woensdag begroetten we cam pingvrienden uit de provincie Groningen. Na de gebruikelijke koffie met oranjekoek trokken we de wandelschoenen aan en spoedden ons naar de historische binnen stad van Leeuwarden. Een eerste ronde werd afgesloten met een ruim belegd broodje en een drankje op

Leovardia, 2000-2018 | 2011 | | pagina 37