Leovaï} 18 Flats aan de oostzijde van de Heliconweg, september 1965 en ongeveer 700 woningen in Camming- haburen. Door goede acquisitie werden ook belangrijke opdrachten buiten Leeu warden verkregen, waaronder het GAK districtskantoor in Rotterdam, de Pirami de in Sexbierum, het hoofdkantoor van de Sociale Verzekerings Bank in Amstelveen en de gemeentehuizen van Lemsterland en Tietjerksteradeel. In december 1993 trad Anton de Jong terug uit het bedrijf na zich 40 jaren voor BBF te hebben ingezet. Hij werd opge volgd door Henk Moesker, die in 1972 in dienst was getreden en in 1995 toetrad tot de directie. In januari 1994 startte de bouw van het nieuwe kantoor voor Interpolis in Tilburg, nadat Anton de Jong het akkoord had bereikt over de opdracht. De bouw werd opgedragen aan een combinatie van BBF en Heijmans Rosmalen. Overdracht Popke de Jong junior droeg in 1998 het bedrijf over aan Heijmans. Vanaf dat moment hield BBF op een familiebedrijf te zijn. Dat Anton en Popke de Jong, in het voetspoor van hun vader, de oprichter van het bedrijf, zich ook maatschappelijk inzetten en vele functies bekleedden in het maatschappelijke verkeer, moge blijken uit het feit dat beiden werden benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De overdracht was voor Heijmans een goede zaak. Het overnemen van de materiële zaken is niet interessant, het gaat om de mensen. Heijmans, een overwe gend wegenbouwbedrijf, versterkte in één klap haar capaciteit in de utiliteitsbouw. Een grote staf van ervaren bouwers kwam voor Heijmans beschikbaar. De meeste medewerkers van BBF konden bogen op een jarenlange ervaring, die voor velen al begon direct na de schoolbanken en die zich allen hebben ingezet om van BBF het bedrijf te maken, dat aantrekkelijk was voor Heijmans. De loyaliteit met BBF was groot en het wennen aan de Heijmans cultuur slaagde door het respect van Heij mans voor oude waarden. Popke de Jong senior, de oprichter van het bedrijf, overleed in 1989 op 81-jarige leeftijd. Zoon Popke de Jong overleed op 6 april 2005, op 62-jarige leeftijd. Op 1 maart 2006 besloot Heijmans dat het tijd werd dat de BBF-club een nieuw tijdperk binnenstapte en werd het tijd perk BBF afgesloten. Het vertrouwde logo, dat voor het laatst de kraan sierde bij de bouw van de flats aan de Dokkumer Ee, 'Eeburg', verdween toen voorgoed uit beeld. r Flatgebouw in aanbouw op het Harlingerplein (vanaf 1958 Europaplein geheten), september 1957

Leovardia, 2000-2018 | 2011 | | pagina 20