Liwwadders, waar is dit? vroeg Fenno Schoustra zijn lezers 'Leewadders, waar is dit?' Leovdï^ Liwwadders, waar is dit 38 Leovardia zet een traditie van 't Kleine Krantsje voort. Jarenlang vroeg Fenno Schoustra zijn lezers 'Leewadders, waar is dit?' Wij stellen u dezelfde vraag bij de foto van Jacob van Essen. Oplossingen voor 1 oktober schriftelijk, onder vermelding van prijsvraag zenden naar Historisch Centrum Leeuwarden, Groeneweg 1, 8911 EH Leeuwarden of per e-mail historischcentrum@leeuwarden.nl. Onder de goede inzendingen wordt een boekenbon van 15 verloot. Onze fotograaf heeft met zijn opname een optisch grapje uitgehaald; door de keuze van zijn instelling lijkt het één gebouw, maar de echte binnenstadkenners, van wie de twaalf goede oplossingen kwamen, wisten wel beter. Het linker deel van de op de Eewal genomen foto verraadt de stijl van de Nieuwe Kunst. Het is het ontwerp van Hero Feddema uit 1895 voor een telefoon maatschappij. Voor de Liwwadders is het vooral bekend als het pand van drukkerij De Eendracht. Het rechter gedeelte werd in hetzelfde jaar ontworpen door de bekende architect Hendrik Hendriks Kramer in opdracht van een grote verzekeringsmaatschappij, later de Leeuwarder Onderlinge Brand waarborg Maatschappij. Deze gevel is in neorenaissance stijl opgetrokken en heeft door de trapgevels op de hoeken en de prachtige detaillering van het gevelvlak een levendig uiterlijk. Let ook eens op de bij naam genoemde verschillende gebeeldhouwde portretten aan de bovenzijde van de gevel. Het lot heeft wederom beslist en de heer of mevrouw Zeilstra uit Leeuwarden aan gewezen als de ontvanger van de boeken bon.

Leovardia, 2000-2018 | 2011 | | pagina 40