LcovaF^ust, iC Liwwadders, waar is dit? 38 Leovardia zet een traditie van 't Kleine Krantsje voort. Jarenlang waar is ^lit? vroeg Fenno Schoustra zijn lezers 'Leewadders, waar is dit?' Wij stellen u dezelfde vraag bij de foto van Jacob van Essen. Kennelijk was de opgave deze keer uiter mate lastig. Maar weinig inzenders vonden de juiste oplossing. De redac tie kreeg ondermeer een ansichtkaart binnen van de heer Nielsen met daarop een mussenpaar met jongen. Achterop stond het goede antwoord vermeld: 'De foto op bladzijde 38 van Leovardia 42 van september 2013 lijkt mij te verwij zen naar het pand Voorstreek 34 van de Noord-Nederlandse Boekhandel, voor heen Meijer en Schaafsma.' Jelle Krol werd door het lot aangewe zen als winnaar van de boekenbon. 'Nef- fens my is de foto yn de nijste Leovardia nommen op de hoeke fan de Voorstreek 34 en de Koningsstraat 1 yn Ljouwert, fan in punt fan de Voorstreek of, skean omheech rjochting Koningsstraat. Oant koartby siet dêr de NNB (Noord-Nederlandse Boekhandel) fan Runia, earder de Boek handel van A. Meyer, sa't ek op de gevel stiet. De B fan Boekhandel is op de foto noch goed dudlik te sjen.' Zijn relaas klopt met de feiten. Aan de Voorstreek 34 werd in 1868 een boekhan del met bovenhuis in neo-classicistische stijl gebouwd naar een ontwerp van archi tect H.R. Stoett. Vroeger werd daar op de nabijgelegen Koningspijp de vismarkt gehouden. Het pand heeft een kenmer kende afgeronde hoek en is al die jaren als boekhandel in gebruik gebleven, als laatste door de Noord-Nederlandse Boek handel, die op 1 april 2013 haar deuren definitief heeft gesloten. Oplossingen voor 1 februari 2014 schriftelijk, onder vermelding van prijsvraag, zenden naar Historisch Centrum Leeuwarden, Groeneweg 1, 8911 EH Leeuwarden of per e-mail aan historischcentrum@leeuwarden.nl Onder de goede inzendingen wordt een boekenbon van €15,- verloot

Leovardia, 2000-2018 | 2014 | | pagina 40