Leeuwarder Gemeenschap en Leeuwarder Werkgemeenschap 9UaUiiJ Alle heg'11 moeilijk M AA A 1>A GEJfDA Pl it blad - u heeft het in de kop en in het „ten geleide" van de Burgemeester kunnen lezen - wordt uitgegeven onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap", die na de bevrijding is ont staan en ten doel heeft het gemeentelijke leven in de meest uitgebreide zin te bevor deren. In het algemeen kan men dus zeg gen, dat deze stichting de gemeenschapszin wil aankweken overal waar dat mogelijk is. Daarom verenigt de „Leeuwarder Gemeen schap" mensen van zeer verschillende rich tingen, die de mening zijn toegedaan, dat er naast het vele dat scheidend werkt tóch ook veel is, waarin men tot samengaan kan komen. De leden van de Stichting worden door de Burgemeester en Wethouders benoemd en de Burgemeester, mr. A. A. M. v. d. Meulen is voorzitter. Bekendheid heeft de „Leeu warder Gemeenschap" onder het publiek vooral verworven door de „vijf cent-actie als toeslag op toegangsbewijzen. Ook kan men zich herinneren, dat de Stichting een werkzaam aandeel heeft gehad in de tot standkoming van het clubhuis voor de on georganiseerde jeugd „De Stins Wij zullen in de toekomst stellig gelegen heid hebben om dieper op het werk van de stichting „Leeuwarder Gemeenschap" in te gaan en volstaan daarom nu met deze korte verklaring over doel en streven. In het bij zonder lijkt ons dit nodig, omdat we ook even iets willen vertellen over een instelling, die ongeveer dezelfde naam heeft. Dat is de Leeuwarder Werkgemeenschap. De Ge meenschap en de Werkgemeenschap worden door deze gelijkenis in naam gemakkelijk met elkaar verward, terwijl ze toch weinig of niets met elkaar te maken hebben. De Leeuwarder Werkgemeenschap zorgt voor de tewerkstelling van minder-valide arbeidskrachten, die zich daardoor een eigen bestaan kunnen verschaffen. Zij wer- In jongfolk jaget oer de diken En sjongt: it is sa wundre hoar. De aide minsken en de hriken Komme al si'intsjes bütendoar. De fjilden tille nou fan roken En alles driuwt ta nije dream. De jammen neontsje yn 'e koken, De fügels neontsje yn 'e beam. En oeral teer it léste rounder Dat blommen opropt tit it lór.. Hjir stiestou dan, dou hjtse sunder, En 't giet fier boppe dtjn forstón. Nou woest' it libben tool omfieme Yn wijlde laits en wylder tót. De sinne spegelt oer de hiemen: Aenst lit de boer syn keaUen ut! MARTEN SIKKEMA. ken in „Ericadorp" aan de Troelstraweg. waar allerlei vonnen van nijverheid worden beoefend en verder verrichten ze ook dien sten in de stad (reiniging van vuilnisemmers het bewaken van fietsen); Nu het blad van de „Leeuwarder Gemeen schap" gaat verschijnen, zal meteen een band met de Leeuwarder Werkgemeenschap ontstaan. Het blad wordt namelijk verspreid door mensen uit deze inrichting, zij zullen naderhand ook bij u aan de deur komen om u als abonné te noteren. Natuurlijk kunt u bij deze gelegenheid „nee" zeggen, maar weet wel, dat u daarmee uzelf, de „Leeu warder Gemeenschap" en de Leeuwarder Werkgemeenschap dupeert. Ook uzelf, want heus; we zijn verwaand genoeg om te be weren, dat u dit blad in de toekomst niet kunt missen. Zo staan de „Leeuwarder Gemeenschap" en de Leeuwarder Werkgemeenschap dus toch dichter bij elkaar dan u aanvankelijk kon vermoeden met alle gevaren van verwar ring die daaraan zijn verbonden. Maar ook kunt u de plezierige gevolgtrekking maken, dat dit blad niet alleen uitgegeven wordt om een uitgever te behagen, maar dat het een wezenlijke betekenis moet krijgen in de gemeenschap der Leeuwarders! In het eerste nummer van „De Leeuwarder Gemeenschap" beginnen wij met onze maandelijkse agenda. De bedoeling daarvan is alle feestavonden, vergaderingen en andere bijeenkomsten aan te kondigen, ten gerieve van de lezers en de organisatoren beide. Wij menen daarmee een belangrijke taak op ons te nemen. Intussen zijn wij er ons van bewust, dat deze „première" gebreken heeft. Op vol ledigheid zal deze agenda waarschijnlijk geen aanspraak kunnen maken al hebben wij getracht deze te bereiken. De gegevens zijn voor een belangrijk deel verkregen dank zij de welwillende medewerking van zaalhouders, terwijl ook het Agendabureau (secretariaat Mesdagstraat 40) ons een opgave verstrekte. Deze rubriek zal in de toekomst het best tot haar recht kunnen komen, wanneer verenigingsbesturen en andere organisatoren van bijeenkomsten ons van hun plannen op de hoogte brengen. Wij op onze beurt zorgen er dan voor, dat de aankondiging daarvan onder de ogen van de Leeuwarder bevolking komt. In 't Juninummer van „De Leeuwarder Gemeenschap" wordt de agenda opgenomen voor de periode 15 Juni-15 Juli. Opgave daarvoor kunnen gezonden worden aan de Redactie van „De Leeuwarder Gemeenschap", Voorstreek 101. VAX EX YOOK DE LEEUWARDER UEMEEXSCHAP 14 MeiHarmonie 8 uur, Ital. opera „La Traviata" - Zalen Schaaf 8 uur, jeugd toneel buurtver. Insulinde - Beurs 2-5.30 en 7-9 uur, tent. Industrie, Handel en Verkeer - Ruiterskwartier 163 8 uur, ledenverg. Coöp. Vrou wenbond - Oranjehotel 7.30 uur, ledenverg. Leeuw. Best. Bond N.V.V. 15 Mei: Beurs 2-5.30 en 7-9 uur, tent. Industrie, Handel en Verkeer - Zalen Schaaf 8 uur, cabaret militairen Vliegbasis Zaal P. de Jong 8 uur, feest avond Ulo-Keizersgracht; 8 uur, ouderavond Ambachtsschool. 16 Mei: Beurs 2-5.30 en 7-9 uur, tent. Industrie, Handel en Verkeer - Het Baken 8 uur: lezingen over ambaclitsonderwijs en leerlingenstelsel. 17 Mei: Beurs 2-5.30 en 7-9 uur, tent. Industrie, Handel en Verkeer Zaal P. de de Jong 8 uur, vergadering Bouwvakarbeidersbond; 8 uur, buurtvereniging Landbuurt - Klanderij 7 uur, verg. Friese Drogistenbond. 19 Mei: Zaal P. de Jong 3 uur, N. Politiebond. 20 Mei: Harmonie, gehele dag, verg. Doopsgez. Zusterkring; 8 uur, Ned. Volkstoneel met „Het Woord Gemeenteraad, begrotingszitting. 21 Mei: Harmonie, Vocat Artes Frisia, concert Mario Thai - zaal P. de Jong, 8 uur feestavond „Telex". 22 Mei: Eerste Luchtvaartdag. Groene Weide 8 uur, dansavond Kath. Jongeren, Leeuwarden. 23 Mei: Tweede Luchtvaartdag. 24 Mei: Derde Luchtvaartdag - Zalen schaaf 2 uur, bijeenk. ouden v. dagen N.V.V. 26 Mei: Willemskade 7.30 uur, vertrek boottocht Rode Kruis voor chron. patiënten 27 Mei: De Klanderij, vergadering K.V.P. met prof. Gielen als spreker - Het Baken 8 uur, lezing over onze vacantiemogelijkheden. 29 Mei: Harmonie 10 uur, classicale vergadering Ncd. Herv. Kerk. 30 Mei: Harmonie 1.30 uur, verg. Coöp. Condensfabriek. 3 Juni: Harmonie 9 uur, verg. C.J.V. 4 Juni: Het Baken 8 uur, lezingen over opleidingsmogelijkheden bij binnenvaart, kusYvaart en grote vaart. 7 Juni: Harmonie, vergadering P.v.d.A. met min. pres. dr. Drees als spreker. 8 Juni: Zalen Schaaf, landdag K.V.P. met prof. Romme.

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 11