CTVacantia voor de kinderen YiM'aiitietijd WAAMDAOEKDA \\/at brengt deze vacantie voor de Leeuwarder kinderen, wier ouders financieel niet bij machte zijn naar buiten te gaan? Moeten ze zich al deze tijd ver maken bij huis of zwervend in de stad? Dan worden ze zichzelf en hun omgeving tot last en de moeders zullen een zucht van verlichting slaken wanneer de schooldeur eindelijk weer open gaat. Dat kan en dat mag de bedoeling van de grote vacantie niet zijn; vooral de kinderen moeten zich in de vrije natuur kunnen ver maken. Helaas biedt de omgeving van Leeuwarden maar weinig gelegenheid voor de schooljeugd om er op eigen gelegenheid op uit te trekken. Wanneer er iets van de vacantie voor deze grote groep kinderen terecht zal komen, dan eist dit een deugde lijke organisatie. Aan deze organisatie wordt hard gewerkt door het enige maanden geleden, op initiatief van de stichting „Leeuwarder Gemeenschap" (her)opgerichte Comité Vacantie-ontspanning. Dit werk moest uiter aard beginnen met een onderzoek naar de behoefte aan vacantiebezigheid voor de schooljeugd en dit wees ondubbelzinnig uit, dat men geen overbodige arbeid ging ver richten; er kwamen ongeveer 1200 aanmel dingen binnen! Financieel wordt de zaak voor een deel door de ouders gedragen, die per gezin, on geacht het aantal kinderen een vast be drag (ƒ3,25) moeten bijeensparen. Er zijn enkele subsidies verleend en er is een col lecte gehouden. Een gematigd optimisme is daarvoor op het punt van de financiën gewettigd. De organisatie van de kindervermaken is in handen van de heer Meyer, het hoofd van de Buitenschool. Hij heeft het gezocht in sport, spel, wandel- en speurtochten en excursies. Dit alles natuurlijk wanneer het weer zich goed gedraagt. In het andere ge val zullen „vluchthavens" (verenigingsloka len enz.) in gebruik moeten worden geno men, waar de kinderen binnenshuis kunnen worden bezig gehouden. Een groot probleem was aanvankelijk dat van de leiding. Men wil de kinderen in kleine groepjes van twintig bijeenbrengen en dus moesten er ongeveer zestig worden gevonden. Dat was geen kleinigheid, vooral de mannelijke medewerkers meldden zich niet zo vlot. Toen het leidersprobleem een struikelblok voor heel de vacantiebesteding dreigde te worden, hebben de dagbladen een alarmerende oproep geplaatst. Het re- sutaat was gunstig; naar het aantal kwamen daarna voldoende aanmeldingen binnen. De tweede agenda van en voor de Leeuwarder Gemeenschap vermeldt slechts een gering aantal gebeurtenissen en geeft daarmee uiting aan het feit, dat de tijd van de zomervacantie is gekomen. Mocht de lijst geen aanspraak kunnen maken op volledigheid, dan wil men ons bij voorbaat excuseren: wij hebben er in opgenomen wat te onzer kennis werd gebracht. Op veler verzoek stellen wij deze nibriek ook open voor sportverenigingen, terwijl voorts enkele gebeurtenissen van provinciaal belang worden aangekondigd. In het Julinummer wordt de agenda opgenomen voor de periode 15 Juli—15 Augustus. Opgaven daarvoor kunnen worden gezonden aan de Redactie van „De Leeuwarder Gemeenschap", Voorstreek 101. V I.E\ VOOR I»i: M'JEI H AROKR (1EMEEKSCHAP 17, 18, 19, 20 Juni: Avond Vierdaagse (verzamelpunt Zaal P. de Jong. 17 Juni: Zaal P. de Jong 8 uur: verg. Alg, Ned. Landarbeidersbond. 18 Juni: Groningerstraatweg IA 8 uur: ledenverg. Blauwe N.V. 20 Juni: Zaal F. de Jong 8 uur: bijeenk. jongerenafdeling P.v.d.A. „Nieuwe Koers". 24 Juni: Harmonie 8 uur: A.R.-Kiesvereniging. 26 Juni: Provinciehuis: zitting Provinciale Staten, verkiezing Eerste Kamerleden. 27 Juni: Zaal P. de Jong 8 uur: bijeenk. P.T.T.-personeel. 28 Juni: Viering verjaardag Z.K.H. Prins Bernhard, georganiseerd door de vereni ging „Oranje Nationaal". Cambuurstadion 3 uur: gymnastiekdemonstraties door alle verenigingen. Prinsentuin (verlicht) 8 uur: muziekfestival, rhyth- mische dansen enz. 29 Juni: Prov. landdag Volksonderwijs Beetsterzwaag. .5 Juli: Zalen Schaaf 8 uur: feestavond ver. „Wegtransport". 8 Juli: Stertocht Blauwe N.V. naar Akkrum. 13 Juli: wedstrijd zeilver. „Sylnocht". 15 Juli: Harmonie 8 uur: variété Faveur. Intussen kunnen er gemakkelijk uitvallers komen, zodat het aanwerven van „reserve- troepen" gewenst is. Wanneer men er voor voelt tegen een vergoeding van 2,50 per dag zo'n groepje onder zijn of haar hoede te nemen, dan kan men dit het beste laten weten bij „Het Baken" aan de Ooster- grachtswal. Wanneer dit nu allemaal in orde komt, dan blijft alleen het weer de onzekere factor in de vacantieperiode van 28 Juli tot 8 Augustus! Een statige bewoner van de vijver in het Rengerspark.

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 13