Vele Leeuwarders wandelden met de „Leeuwarder Gemeenschap' Dit is de jonge-kind ren-hoek Van oude Tante Pannekoek! 13 9 \/ele Leeuwarders Hebben in de afgelopen maand h'et spoor van de vreemde wandelaar gevolgd en met succes, want talrijk waren de goede oplossingen. Laten wij beginnen met u deze mede te delen. De wandelroute was als volgt; Oostersingel. Tjerk Hiddesstraat, Bleeklaan, Maerten Gerritszstraat, Jacob Binckcsstraat, Noord- vliet, Zuidv liet, Menno v. Goehoornstraat, Vredeman de Vriesstraat, Wijbrand de Geeststraat, Margaretha de Heerstraat. Eminakade N.Z., Oostergracbtswal, Ooster singel. De markante punten op deze route waren: 1. Vlietsterbrug, 2. Boomsbrug, 3. gebouw ..Petersburg", 4. Kazerne, 5. Gem :ente- scholen 1 en 3, 6. Kleuterschool, 7. School 6, S. Ambachtsschool, 9. Rijkslandbouw VVinferschool, 10. Koepelkerk, 11. Ch.\ Ger. Kerk, 12. Chr. Industrie- en Huishoud school, 13. Groen van Prin.stererschool, 14. Strafgevangenis. Sommige lezers hadden het niet bij een ge wone oplossing gelaten; zo ontvingen wij er, die op rijm waren gezet. Onze bijzon dere waardering gaat in dit verband uit naar de heer O. Terpstra, Wijnaldumerstraat 27, die, onder het opschrift „Een blokje om" een heel wandelepos heeft saamgedicht en nog wel in het goede, oude Luwaddor dia lect. Wij hebben helaas geen ruimte genoeg om dit gedicht geheel te publiceren, maar enkele gedeelten willen we onze lezers niet onthouden. 'k Zit de hele dag in 't pakhuus, nou seg, dat is mie een kruus! Mar 'k bin niet zo dom, ak tied hew, gaan ik 'n straatsje om. 'k Begin bij Boom- en Vlietsterbrug en docht: hier kom 'k oek terug Dus so seit, so daen, 'k zag Petersburg op 't pakhuus staan. Ik verder met mien gekke kuren, langs de ouwe Vieversburen. Een liter was vroeger een mingel. Vievers buren is nou de Oostersingel Zo gaat het verder, tot het pakkende slot: k Hou er met op; 'k weet wat ik zal, 'k loop zo langs de Oostergrachtswal Over Boom- en Vlietsterbrug en ik kom fijn bij mien wiefke terug! Wanneer we geen wandel-, maar een dicht wedstrijd hadden uitgeschreven, dan zou deze inzender een goede kans op de prijs hebben gehad. Edoch, de eerlijkheid gebood de prijzen onder de goede oplossers te ver loten en zo kwam onder ademloze span ning deze uitslag uit de bus: Hoofdprijs 20): W. Wijbenga, Wes terkade 7 beneden Tweede prijs 10): J. Bouma, Van Cro- nenburchstraat 18 Derde prijs 5): G. van Koningsveld, Achter de Hoven 212 Vierde en vijfde prijs (elk 2.50): A. Kramer, Bataviaplein 21 en Joh. Zijlstra. Schapestraat 18 En nu de nieuwe prijsvraag want wij zetten de zaak voort, zij het niet op de oude voet. In plaats van een wandelprijs- vraag willen wij onze abonneé's deze keer eens een gedichtenwedstrijd voorleggen, een idee dat wij op grond van de ervaringen met o ize vorige prijsvragen wel in daden durven omzetten. VVii vragen geen grote, uitgebreide gedich ten. maar puntdichten, die de gedachten kort en goed weergeven. Eenvoud kan dus het kenmerk van het ware zijn. Wij geven u de keus uit twee onderwerpen: de Prinsen tuin en de Mercurius-fontein. Men mag fileer dan één gedichtje insturen, zodat het zaak is de hele familie aan het werk te zetten. Laat de dichtaderen rijkelijk vloeien en stuurt het resultaat voor 20 Augustus aan de Redactie van „De Leeu warder Gemeenschap", Voorstreek 101—103. Op de enveloppe vermelden: dichtwedstrijd. Het beste gedicht wordt beloond met een prijs van 20.— en verder zijn er weer prijzen van 10, 5 en tweemaal 2.50. Wij wachten de resultaten met belangstel ling af! OIVZE 31 UNDAUEISDA Het is volop vacantietijd; voor ver gaderingen en andere bijeenkomsten hebben de Leeuwarders geen tijd en lust. Daarom hebben wij deze keer geen agenda; deze rubriek zal weer verschijnen, wanneer de behoefte daaraan blijkt te bestaan en dat zal dus deze herfst het geval zijn. Op gaven kunt u, zoals gewoonlijk, aan de Redactie (Voorstreek 101—103) sturen. /""oed zo! Tante Pannekoek kreeg ditmaal heel wat meer antwoorden, dan de eerste 1 keer en dus kunnen er nu prijzen uitgedeeld worden!! Maar er was één kind bij, dat haar of zijn naam er niet bijzette en dan kan tante Pannekoek niet weten wie het is. En in een andere brief stond, dat de commissaris van de Koningin tegenwoordig niet meer op het Hof woont, maar dat er alleen de portier nog maar woont - dat is niet zo, hoor! De commissaris woont er nóg. En t standbeeld vóór t Hof is niét Prins W illem van Oranje, maar graaf Willem Lodewijk van Nassau, „Us Heit Het eerste gebouw was de Waag, waar vroeger de boter en kaas verhandeld werd en nu de bloemenmarkt is; no. 2 was het station, waar sedert 17 Vlei de electrisehe treinen in- en uitrijden; no. 3 was 't Hof, vroeger bewoond door de Friese Stadhouders, tegen woordig door de Commissaris der Koningin; no. 4 was de Harmonie, waar vergaderingen, toneelopvoeringen, concerten, kerkdiensten, enz. worden gehouden; no. 5 was de Beurs, waar nu van allerlei verhandeld wordt (net zo als vroeger in de V aag) en waar een spoorwegtentoonstelling gehouden werd in de maand Mei. Ja, tante Pannekoek vond óók die treinen en bruggen, die je zelf kon laten bewegen, zo mooi! De prijswinnaars zijn: Dirk Nijhuis, Frans van Mierisstraat 55, oud 10 jaar; Neeltje Huppcs, Bleeklaan 101, oud 9 jaar (wat schrijf jij netjes, Neeltje!); Trijntje van Dijk, Mathijsenstr. 10, oud 11 iaar en Max Couperus, Beethovenstr. fi, oud 12 jaar. Jullie mogen iets komen ophalen aan'hetzelfde adres, waar je de puzzle heenstuurde, dus Voorstreek 101-103. En nu vol moed aan het volgende raadsel, dat natuurlijk weer gaat over van allerlei in Leeuwarden! 1 Noem eens een laan, w aarvan de naam doet denken aan een hele lange oorlog, die we «evoerd hebben meten van wanneer tot wanneer was die oorlog? 2. Noem eens singel, een plein, een straat, een straatweg en een trekweg, die alle vijf naar dezelfde Friese stad genoemd zijn. 3. Noem 5 straten of pleinen, die met een vogelnaam, vijf die met een bloemennaam en 3 die met de naam van een zoogdier beginnen. 4. Naar wie heet de Prinsentuin? en waarom heet het Rengerspark naar de familie van die naam? Vóór 20 Augustus zenden jullie de oplossingen dan maar weer naar „Tante Pannekoek", p. a. Koumans Smeding, Voorstreek 101—103. En zenden jullie nétte briefjes in? en schrijf je duidelijk? want Tante Pannekoek houdt niet erg van flodder-papiertjes en onleesbare hanepoten! Hartelijke groeten van

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 13