mix dagmda Een merkwaardige Leeuwarder van omstreeks 1900 *~Oertracfinc) Toen wij in 1903 naar Leeuwarden verhuis den, maakten we kennis met een merkwaar dig voertuig: een soort tramwagen, die door een paard werd getrokken. Deze wagen reed onder meer naar de kermis te Marssum om de lustige feestgangers te vervoeren voor de somma van tien cent voor een enkele reis. Ook werden er gezelschappen mee ver voerd naar Bontekoe en Tolhuis. De eigenaar vergrootte zijn verdiensten door reclames op de wagen te zetten, 's Avonds waren deze verlicht, zodat het voertuig een feestelijke aanblik bood. De exploitant van dit reeds lang geleden verdwenen vervoerbedrijf was geen „domme jongen". Soms was hij alle advocaten te slim af. Hij woonde aan de Groningerstraat weg en wilde zijn huis vernieuwen, door het oude af te breken en een nieuw te bouwen. Dit werd hem echter verboden. Toen brak hij binnenshuis alles af en liet de oude muren staan. Daarna begon hij. binnen deze omheining, weer te bouwen en ten slotte stond het nieuwe huis kant en klaar binnen de muren can het oude. Hij brak de „camouflage" weg en niemand kon hem wat maken Ook heeft deze man eens loten verkocht, met als prijs een huis. Toen hij naar zijn mening genoeg verkocht had, maakte hij het winnende nummer bekend en toonde de gelukkigef?) een schilderij met een huis er op. P. c. d. BRUG Het drukken van ons blad is helaas door bijzondere omstandigheden vrij ernstig vertraagd. Het was de be doeling het in het begin van deze maand te laten verschijnen, maar de grote drukte, veroorzaakt door het jubileum bij de Erven Koumans Smeding, maakte dit onmogelijk. En daarom prijzen we ons gelukkig, dat eeuwfeesten hoogst zeldzame gebeurtenissen zijn 1 1 Zelfs de dakgoot van de Kanselarij biedt een indrukwekkend beeld! Bij het samenstellen van onze maandagenda streven wij uiteraard naar volledigheid. Wij weten echter, dat dit bij een streven moet blijven, zo lang men ons niet van de nodige inlichtingen voorziet. Het is daarom zeer belangrijk dat veremgmgs- bestuurders tijdig hun plannen voor vergaderingen, feestavonden enz. Redactie mededelen. 29 Sept.: Harmonie 8 uur: K.a.A., Nederlandse Comedie. 1 Oct.: Harmonie: L.O.V., opera Faust. 2 Oct.: Harmonie: L.O.V., opera Faust. 3 Oct.: Harmonie: R.K. Werkliedenverbond. 4 Oct.: Harmonie: variété met o.a. Olga Lowina. 5 Oct.: Harmonie: afscheidsavond Jan Musch in „De rek 6 Oct.: Harmonie: V.A.F., pianoconcert Stefan Askenase. - Beurs: fruitten- toonstelling. 7 Oct.: Harmonie: Coöperatieve Vrouwendag. - Beurs: fruittentoonstelhng. 8 Oct.: Harmonie: Coöperatieve Vrouwendag. - Beurs fruittentoonstelling. 9 Oct.: Harmonie: K.a.A., convert G.O.V. 10 Oct.: Harmonie: K.a.A., filmavond. 11 Oct.: Harmonie 3 uur: jeugdfilm Filmkring. 12 Oct.: Harmonie 7.30 uur: toneelver. „Ontwikkeling".

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 11