Deelnemers aan de tentoonstelling Het tentoonste 11 i ngscomité Feiten en feitjes uit de vorige eeuw SMt* li Naast de individuele deelnemers van zeer v erschillende pluimage hebben zich ook nog enige verenigingen als deelnemers aange meld. Daar is allereerst de Amateur Foto grafen Vereniging Leeuwarden en verder haar jonge halfzusje de Friese Smalfilmclub „Kleare Kimen". Ten slotte begroeten wij met vreugde de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie. Men kan de leden van deze verenigingen moeilijk allen samenbren gen onder het begrip „knutselaars" maar ze hebben allen hun liefhebberij en beoefenen deze met ambitie. Ook door deze uitbreiding van wat de ten toonstelling te zien zal geven is het wel goed, dat men voor het geheel een andere naam heeft gezocht dan de traditionele nijvere, scheppende, bezige, of gouden han den. De naam zal zijn: „Het Stokpaardje' en daarmee is, naar onze mening een goede omschrijving van het geheel gevonden. Wie meer wil weten over „Het Stok paardje" kan zich wenden tot de initiatief nemers, die samen het tentoonstellingscomité vormen en thans tot een organisatorische en technische taakverdeling zijn gekomen. De aanvullende lijst van deelnemers aan de tentoonstelling in de Beurs ziet er als volgt uit: Amateur Fotografen Vereniging Leeuwarden Voorzitter: J. J. L. van Wessem, Nieuwestad, Apotheek de Vogel. Secretaris: Th. C. Nakken, Beet- hovenstraat 43. Friese Smalfilmclub Kleare Kimen", Leeuwarden Voorzitter: J. Boudewijn, Pelikaan straat 15. Nederl. Jeugdbond voor Natuurstudie Leeuwarden Voorzitter: Harry de Koe, Jozef Israëlsstraat 20. Poppenhuis K. Pelder, Merelstraat 42. Handwerken Mej. Sj. Verhaag, Eillartstraat 16. Handwerken Mej. O. Jilderda, Baljeebuurt 48. Houtsnijwerk T. Sonnema, d'llondecoeterstr. 77. Klokken en Schepen E. Rondema, Lange Marktstraat 1 Poort Veemarkt Watermolen J. Glas, Groningerstraatweg 74. Algemeen J. de Wit, Schrans 107. Algemeen A. Slotegraaf, Badweg. Schepen Friese klokken H. Spaan, Achter de Hoven 166. Koperwerk J. Kemker, Noordvliet 421 E. Nu de plannen voor het houden van een grote knutselaarstentoonstelling in de Beurs zulke concrete vormen hebben aangenomen, moeten de lezers natuurlijk op de hoogte zijn van de samenstelling van het tentoon stellingscomité. Dit comité is gegroeid uit de kleine club van initiatiefnemers. Voorzitter is de heer J. Siksma, Hofplein 27, tweede-voorzitter de heer J. Ypes, Weerd 3. Secretaris is de heer H. Lehmkuhl, Leuw- rikstraat 27. Mevrouw Lehmkuhl is tweede secretaresse. De door de stichting „De Leeu warder Gemeenschap" aangewezen penning meester is de heer H. Slaterus. In hoofdzaak technische medewerking ver lenen de andere comitéleden. De heren A. Rozenstein, Hofstraat 8, en S. Catier, Archipelweg 65, zorgen voor de indeling van de tentoonstelling en het decoratiewerk. Verlichting en andeie vormen van electro- techniek (grammofoon) is de afdeling van de heer R. Zantman, Kanaalstraat 26. Voor het timmerwerk enz. zijn de heren D. Bronger, Anjelierstraat 4, en J. H. A. van Rijn, Spreeuwenstraat 7, de medewerkers. Men kan bij elk van deze adressen zeer vrijmoedig informeren naar nadere bijzon derheden. Speciaal op do dames wordt nog een beroep gedaan, want op het gebied van de „vrouwelijke handwerken" is plaats voor méér. 9 October 1803. Overleden te Leeuwarden in de St. Jacobsstraat Wilhelmina Frederica van Unia, douairière wijlen Albertus Aemilius Lamoraal Rengcrs, commandant der compagnie Friese guardes, de laatste van haar geslacht, oud bijna tachtig jaar. Hier zijn weer twee foto's van oud en nieuw Leeuwarden naast elkaar. Nergens beter dan op de Nieuwestad kan men de karakter verandering van de stad in de laatste halve eeuw zien.

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 2