'k Mei de lette hjerst wol lije Fa. H. JOLMERS Zn. I 3 VERHUIZINGEN - TRANSPORTEN IMMAKAOC Z Z 63 UKfWAKOCN TfltfOON 4W6 Er waren desondanks Vele onzekere facto ren, Het kon zijn, dat liij bespied werd uit een van de huizeqi Al was bet niet druk op straat, toeh konden voorbijgangers hel experiment doen mislukken. En ten slotte zou een ontijdige terugkeer van het kwartet de pret kunnen bederven. „Wie niet waagt, die niet wint, bedacht de koene speurder. Hij was nu vlak bij de zwarte auto gekomen, behoedzaam keek hij om zich heen. Er naderde een juffrouw op de fiets. Snorrepijp hield zijn tot liet uiter ste gespannen lichaam in bedwang en speelde heel even de rol van kuierende rentenier. Het meisje verdween uit het ge zicht. En toen sloop de detective zeer doelbewust naar de auto. „Op slot of niet op slot, dat is de kwestie", dacht hij, terwijl hij snel en krachtig de kruk van de bagageruimte greep. De kruk gaf mee, de klep ging open. Snel inspecteerde de detective het slot aan de binnenkant. „Ik kan er weer uit", juichte het in z'n binnenste. En metefen klom hij, met een voor zijn corpulentie uitzonderlijke behendigheid in de bekrompen ruimte. Voordat hij de klep sloot keek hij nog even naar alle kanten. Er was geen onraad Toen liet Snorrepijp het slot klikken en hij zocht in het donker de gemakkelijkste hou ding, die in de gegeven omstandigheden te bereiken was Na een kwartiertje keerden de vier mannen terug. De heer Snorrepijp vernam hun rumoer met genoegen en spanning. De por tieren klapten, de auto ging rijden, liet werd een ongemakkelijke rit, maar onmis kenbaar zou de detectfeve zijn doel berei ken. Dit do 1 - de lezer kan het alreeds bevroe den was het stille binnenplaatsje in Leeu warden bij de kelder. De auto kwam tot stilstand, de mannen stapten uit, toen Snor- repijp geen voetstappen en geen stemmen meer hoorde, haalde hij z'n kleine zaklan taarn te voorschijn. Hij liet het licht op het slot schijnen en duwde met een sleutel tegen de palletjes. \a enige vergeefse expe rimenten lukte het. Eerst keek de detective voorzichtig door een smalle spleet. Ilij con stateerde geen onraad. Daarna opende hij de klep geheel en hees zijn stijve lichaam naar buiten. Toen de vier mannen in een opgewonden stemming uit de kelder kwamen stormen om zich te wreken op de diefachtige jon geman in grijs costuum, zat de heer Snorre pijp hen opgewekt na te kijken uit zijn voorlopige schuilplaats: het wrak van de zeer oude auto, dat op het pleintje op de meedogelozc slopershand stond te wachten. 'k Mei de lette hjerst wol lije, As 't sa nei de winter lukt; As w' in sinneblink jit krije, Wvl't de dei yn 't westen diikt, En me dan it bleker ljocht Oer de wiet bireindc fjilden Foar it lest jit glinstrjen sjocht. 1857 HARMEN SYTSTRA de ogen trok om zich tegen de warme zomerzon te beveiligen. „Bovendien is heel moeilijk na te gaan in welke richting we opa Adalbertus en zijn kleindochter moe ten zoeken. Ze kunnen hier in de buurt zijn, maar er bestaat op dit punt geen enkele zekerheid. Natuurlijk blijft dit uitstapje naar Sneek raadselachtig, wanneer het niet rechtstreeks in verband staat met de ontvoering, maar het kan (Sok zijn dat dit mannenkwartet nu liever niet met de auto voor de deur in Leeuwarden besprekingen voert. De ont voering is niet onopgemerkt gebleven en ze kunnen dus veronderstellen, dat er speciaal naar deze auto wordt uitgekeken". Deze redenering won het van elke andere in scherpzinnigheid. Nu moest alleen nog een tactisch verantwoorde methode oor de verdere achtervolging worden gevonden. Wanneer het enigszins zou kunnen, dan wilde hij het gebruik van de taxi vermijden. De mannen hadden misschien een ongemo tiveerd gevoel van veiligheid, maar een andere auto, die voortdurend in hun kiel zog voer, kon te gemakkelijk tot argwaan lanleiding geven. Een tweede moeilijkheid was, dat de heer Snorrepijp zich niet met goed fatsoen in het hotel kon wagen. Goed, zijn pak was onberispelijk en zijn dasje zat recht, maar het gevaar was, dat mister Brown hem nog zou herkennen. En bij het Snekcr station was hij binnen de gezichtskring v an alle vier geweest. Het risico van een kopje thee in de nabijheid van de vier samenzweerders was te groot. - De detective stond thans weer in de straat waar het hotel was. Hij beschouwde de situatie met grote oplettendheid. Aan de overkant hadden de bewoners, van verschil lende huizen hun gordijnen gesloten, als afweermiddel tegen de felle zon. Snorre pijp constateerde dit met welgevallen Verder zag hij tot z'n genoegen, dat de auto van do misdadigers niet precies voor de grote ramen van het hotel stond. „Bo vendien zitten ze waarschijnlijk ergens achter in de zaal te confereren", mompelde hij. Ilat lijkt een overbodige bezigheid u nter in de gracht van de Nieuwestad te spuiten. Maar de brandweer moet de spit gast enwel eens gelegenheid geven hun bekwaam heid te toner, en dan is dH 'n ieder geval een methodedie geen waterschade oplevertI

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 13