~fcU~HrijSVYAAi 0 NOG NIET AFGESLOTEN feiten en feitje» uii de vorige eeuw Dit is de jonge-kincTren-hoek Van oude Tante Pannekoek! 15 In het vorige nummer van „De Leeuwar der Gemeenschap" hebben wij een amateur- fotowedstrijd uitgeschreven. Aan de lezers werd gevraagd hun beste vacantie-foto s in te sturen. Een jury zou deze beoordelen en op grond van de bevindingen van deze des kundigen zouden de aantrekkelijke geld prijzen van 20, 10, 5 en tweemaal 2.50 worden toegekend. Helaas verscheen het vorige nummer van „De Leeuwarder Gemeenschap" later dan verwacht was en daarom werd de termijn voor inzending van foto's sterk ingekrom pen. Dit heeft ons doen besluiten alsnog de gelegenheid open te stellen foto's voor deze wedstrijd in te sturen. Wie ervoor zorgt, dat zijn of haar inzending vóór 29 October in ons bezit is, kan meedoen. Naast deze zakelijke overweging om de in- zendingstermijn te verlengen, was er ook nog een andere. Er is namelijk contact ont staan met de Amateur Fotografenvereni ging Leeuwarden, die zich uiteraard sterk voor dergelijke tentoonstellingen interes seert. Wij hebben thans ons initiatief voor een belangrijk deel op deze vereniging overge dragen, zodat er op dit punt een soort com pagnonschap tussen de amateur-fotografen en de Leeuwarder Gemeenschap tot stand is gekomen. Dit blijkt ook uit de samenstelling van de jury. Deze zal uit vier personen bestaan: twee leden van de Amateurfotografenver- eniging (de heren J. L. van Wessem en J. Huigens), een persfotograaf (de heer Sj. Andringa) en de hoofdredacteur van dit blad. Ceen schroom „Een deftig gezelschap," zult u wellicht zeggen en u zult enige schroom gevoelen om uw kiekjes, die met een simpele box zijn „geknipt", in te sturen. Wij ontraden u sterk toe te geven aan dergelijke fotogra fische minderwaardigheidscomplexen, want heus: het gaat ons niet om het toestel, maar om de vrouw of man achter het toestel. Wat heeft men in zijn vacantie gezien en de moeite van het fotograferen waard ge acht? Dat is de beslissende vraag; de rol van het fototoestel wordt welbewust op de achtergrond gedrongen. Men kan zéér lelijke foto's met een Rolley van duizend gulden maken en zéér mooie met een box van twee tientjes. Natuurlijk behoort het omgekeerde ook tot de mogelijkheden; we zeggen het maar even, want anders krijgen de „dure" amateurs weer een minderwaar digheidscomplex De bekroonde foto's zullen in ons maand blad worden afgedrukt, met een critische beschouwing van de jury. „In natura zal men ze kunnen bewonderen op de zo lang zamerhand welbekende knutselaarstentoon stelling „Het Stokpaardje", die begin No vember in de Beurs wordt gehouden. Wat u nu te doen staat is het volgende: 1. Pak uw foto-album of de map met vacantiefoto's. 2. Haal daaruit de mooiste opnamen (uit Zwitserland, Tietjerk of Leeuwarden) die de vacantiesfeer typeren. U mag een onbe perkt aantal foto's insturen, afdrukjes of vergrotingen. 3. Vermeld achter op e 1 k e foto uw naam en adres, plus een aanduiding van de plaats waar u de foto maakte. 4. Sluit alles in een enveloppe en zorg er voor. dat uw inzending vóór 29 October aan dit adres is afgeleverd: Redactie „De Leeuwarder Gemeenschap", Voorstreek 101 —103. In de linker bovenhoek van de enve loppe vermeldt u „Fotowedstrijd" 5. Wacht thans rustig af. Het kan zijn, dat wij een door u gezonden afdrukje op 6 x 9 formaat onvoldoende vin den om de foto te beoordelen. Dan zullen wij de inzender het negatief vragen, opdat we een vergroting kunnen laten maken. Alle foto's blijven het eigendom van de in zenders. Ze worden later teruggestuurd. 11 Januari 1804. Aan zes wezen uit het N. Stadsweeshuis te Leeuwarden worden bqeken uitgedeeld, ter voldoening aan het testament van rnr. Eelco van Haarsma. 24 Januari 1904. De burgers van Leeuwar den moeten hun wapenrustingen opbrengen in het Ammunitiehuis in de Haniasteeg bij de luitenant-kwartiermeester P. v. d. Feen Feddesz. 11 Februari 1804. Vermist een Leeuwarder burgerman, omstreeks zestig jaar oud, ge kleed met een grijs sarjes camisool, een blauwe damasten hemdrok, een driekante hoed, de ene kant vóór neer, een zwarte doek om de hals, een zwarte everlasten broek met zilveren kuitgespen, zwarte kousen met strepen, schoenen met zilveren gespen. Tante Pannekoek zat voor 't raam te wachten op de postbode, die haar grote zakken vól met brieven zou brengen van de Leeuwarder jongens en meisjes. En m die brieven zouden dan mooie opstellen geschreven zijn over de héérlijke dagen van de „Vacantie- Ontspanning" van deze zomer. Maar elke keer ging de postbode aan het huis van lante Pannekoek voorbij! Er kwamen geen opstellen en dus kon Tante Pannekoek geen prijzen uitdelen! Maar ze dacht bij zichzelf, dat komt natuurlijk, omdat het opeens zo koud en nat is geworden. De Leeuwarder kinderen zijn alweer vergeten, dat het eens zomer was. Toen bedacht Tante Pannekoek iets anders en nu komt zij jullie wat vragen: Als er nu eens plotseling een mooie fee de kamer bij je binnen komt en die vraagt: „Waar wil je liefste wonen? in het huisje-met-de-vogels in de Prinsentuin? of in een van de seinwachtershuisjes van het station? of bóven op de Oldehove? of in een van de hangars van het vliegveld?" Wat zou ie dan antwoorden? en dan moet je erbij zetten waaróm je daar graag zou willen wonen! Je begrijpt wel, dat het maar een grapje is, want in het huisje-met-de-vogels is het wat nauw, in" de seinwachtershuisjes is veel lawaai, op de Oldehove is het erg winderig en op 't vliegveld is óók al veel lawaai. Maar soms, als je ergens langs komt, dan krijg je 't idee: „hè, als ik daar nu eens héél alleen in mocht wonen, al was het maar voor een dag! Tante Pannekoek gaat weer voor 't raam zitten, en dit keer zal de post zéker niet aan haar huis voorbijgaan. Maak er nu eens iets moois van, dan krijg je ook een mooie pnjs. Zet er gerust een tekeningetje bij en vergeet vooral niet te zeggen: waarom je graag op een van de vier opgegeven plaatsen zou wonen. Op de enveloppe zet je dan maar weer: Aan Tante Pannekoek, p/a Koumans Smeding, Voorstreek 101—103. Graag antwoord vóór 11 November.

Leeuwarder Gemeenschap | 1952 | | pagina 15