Wij moeten paraat zijn! Dit is de jonge-kind'ren-hoek Ven oude Tante Pannekoek! Feilen en feitjes uit de vorige eeuw I 1 toegelegd op het verzorgen van speciale diensten naar en van ziekenhuizen, van de Harmonie, Zalen Schaaf enz. Dit alles heeft ongetwijfeld bij het publiek de ge dachte, dat de stadsbus service biedt, ver sterkt. Het spreekt vanzelf, dat de mensen van de stadsdienst thans niet vergenoegd op het aanvankelijke succes blijven staren; wanneer de tijd daarvoor rijp is, dan kun nen uitbreiding of veranderingen aan de orde komen. Daarbij mag de voorzichtigheid de wijsheid niet bedriegen, maar aan de andere kant kan een schijnbare voortvarendheid groot nadeel veroorzaken. Omlegging of wijzi ging van de routen heeft het grote nadeel, dat het publiek weer aan een nieuwe situatie moet wennen. Een verdubbeling van het aantal ritten zou het dubbele aantal bussen van nu eisen, terwijl een verdubbe ling van het aantal passagiers niet verwacht kan worden. Wel komt er zeer binnenkort een aanvul ling van de tariefregeling. Met ingang van 1 Februari zal men namelijk maandabonne menten voor één lijn kunnen kopen, waar van de prijs vijf gulden is. Voor beide lijnen kost een maandabonnement 7,50 (kinde ren tot en met 18 jaar één lijn 4,—, beide lijnen 5,—). Voor de rest hangt in de toekomst eigenlijk alles af van de vraag hoe publiek en stads dienst op elkaar zullen reageren. Burge meester en Wethouders hebben een com missie ingesteld, die zich met de verhou ding tussen bus en publiek zal bezighouden en stellig nuttig werk kan doen. Voorzitter is het raadslid A. W. Rengelink. verder hebben de raadsleden W. M. de Jong en H. Pols hierin zitting. Het alge meen Vrouwencomité „Tot Opbouw'' wordf vertegenwoordigd door mevr. P. Borduin— Luurs, mej. J. Meyer en mevrouw G. Tijsma— Bekker. De heer D. Brandt verte genwoordigt de stichting Leeuwarder Ge meenschap, de heer J. Dieters Y.V.V. Leeuwarden, mr. E. Foppes het E.T.I.F. de heer K. J. de Jong de Leeuwarder Mid- denstandsraad, de heer R. J. Moll de Ver- keersinspectie, de heer F. L. E. Raadsheer dc N.T.M. en de heer G. A. de Vries de Alg. Ned. Bond van Gepensionncerden. Een uitgebreid gezelschap, dat niet op een ongunstig moment is begonnen met zijn taak! Zo gauw het kan. Op papier is de organi satie B.B. klaar. De kern van het personeel is opgeleid. Thans is de beurt aan de Leeu warders om de organisatie levend en paraat te maken. De beurt is niet alleen aan uw buurman, maar ook aan U. Meldt u daar om voor de BESCHERMING BEVOLKING Tante Pannekoek wenst jullie allemaal een héél gelukkig Nieuwjaar toe! En zij roept hard-op; hoera! omdat er ditmaal véél kinderen uit Leeuwarden hebben meegedaan aan het raadsel. Dat kwam zeker doordat het Kerstvacantie was? Maar al is de school nu weer begonnen, jullie vindt toch nog wel eens een kwartiertje, om de nieuwe prijsvraag op te lossen, is het niet? Ditmaal zijn de gelukkige prijswinnaars: Martha Wiersma, v. Bcverwijckstr. 31, oud 6 jaar; Neeltje Brameyer, Insulindestr. 40, oud 10 jaar en Elske Femee, Dclistr. 60, oud 11 jaar wat heb je er een aardige tekening bijgemaakt, Elske! - 'n mooi versierde kerstboom en een rand van groen-en-rood om de brief heen, héél mooi! Jullie drieën mogen dus aan het bekende adres je prijsje gaan halen, wacht er maar niet te lang mee. De oplossing was, dat je de volgende gebouwen in de bollen aan de kerstboom zag: de Waag - de Oldehove - de torens van de St. Bonifatius- en van de St. Dominicus-kerk, - het beeld van Mercurius op de fontein bij hotel Amicitia - de toren van de Ned. Herv. kerk te Huizum (en niet van de R.K. kerk, zoals sommigen van jullie schreven). De nieuwe prijsvraag van het nieuwe jaar is nu eens heel iets anders! lante Pannekoek vraagt jullie een aantal dierennamen te bedenken. Wélke dieren het zijn? Dat moet je zelf maar uitzoeken. Er staan net zoveel puntjes voor elk dier, als er letters in zijn naam zijn. En je kunt 't raden, doordat er achter de puntjes staat wat dat speciale dier doet ot welk geluid hij maakt. Als je alle dierennamen gevonden hebt, schrijf je ze onder elkaar en dan moet je eens zien welke stads-naam je kunt maken van de beginletters! Nu maar aan de slag: - brult balkt kwaakt krast steekt klimt stoot koert - vliegt en steelt zingt Bij de oplossing moet je de dierennamen onder elkaar zetten, dan ziet 1 ante Pannekoek meteen of je de stadsnaam ook goed hebt. En dan maar weer voor 10 Febr. bezorgen bij „Tante Pannekoek", p/a. Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101-103. Tante Pannekoek verwacht weer een zak vól brieven! Hartelijke groeten van 12 Mei 1807. G. L. van Altena vestigt zijn uitgeverszaak op de hoek van de Nieuwe Steeg, tegenover dc Nieuwe Pijp te Leeu warden. 29 Juni 1807. Overleden te Amsterdam Levy Moses Saul, opperrabijn der Joodse gemeente te Leeuwarden. 4 Juli 1807. Ten gehore gebracht onder directie van J. des Communeste Leeuwar den, Havdn's Schöpfung, vertaald door mr. J. Kinker. 5 Dec. 1807. Te koop de schone huizinge „Het Oud Raadhuis" op het Aardewaltje te Leeuwarden. 2 Jan. 1808. Gerson Leon, geëxamineerd kies- en tandmeester op de hoek van de Pijlsteeg te Leeuwarden, waarschuwt tegen de omzwervende kwakzalvers, die zeggen dat zij stadstandmeester zijn. 2 Jan. 1808. Twee leden der Leeuwarder Burgerwacht, II. Haardorf cn W. Morra worden bij de grote parade door de kapi teins voor 't front geleid en ontvangen van kolonel Beekkerk een sabel ten geschenke wegens hun kloek gedrag als schildwacht. De eerste door het beletten van vijf woe dende deserteurs in hun vlucht op 28 Maart 1807, de tweede door het ontdekken van muurkraak aan het blokhuis door enige ge vangenen. 15 Febr. 1808. Anze Bacigaloupi vertoont te Leeuwarden twee wassen beelden, vervaar digd door prof. Clement Susine te Florence, waarin men alle inwendige organen van het menselijk lichaam ziet.

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 11