linze Maandagenda Feiten en feitjes uit de vorige eeuw mensen; deze dienst functionneert dank zij een goede onderlinge samenwerking, waar bij de teamgeest onmisbaar is. Door deze kennis van mensen en omstan digheden, die de mannen van de recherche met elkaar bezitten, is het ook heel goed mogelijk, dat een misdrijf in de omgekeerde volgorde wordt ontraadseld. Het kan de aandacht van een rechercheur trekken, dat iemand plotseling en zonder bekende oor zaak zijn levensstandaard gaat opvoeren. De man, die een bescheiden inkomen heeft, blijkt plotseling herhaaldelijk in een auto rond te rijden, hij bezoekt geregeld café's en zijn vrouw is een dure bontmantel rijker geworden. Deze plotselinge vermeerdering van de geldmiddelen kan niet op een regel matige wijze tot stand zijn gekomen en geeft dus reden tot nadenken. En uit dit na denken kan een bijzonder soort waakzaam heid geboren worden met ook voor de be trokkene zeer verrassende resultaten. Op deze manier is enige jaren geleden in Leeu warden een onderdeel van een opiumhandel ontdekt. Overigens is Leeuwarden niet een stad waar de grote misdaad welig tiert. Wc mogen ons hierover gelukkig prijzen, maat we mogen tegelijk niet vergeten, dat dit niet alleen te danken is aan de natuurlijke braaf heid van de inwoners van de Friese hoofd stad. Een groot deel van het werk, dat in het belang van de veiligheid van ieder ver richt moet worden, heeft zijn zetel in een paar eenvoudige vertrekken van het Politiebureau. Doorgaans merkt u niet veel van de aanwezigheid van deze „schaduw der gerechtigheid!'maar wanneer u ooit de hulp van de Recherche nodig mocht hebben, dan staat zij op hetzelfde ogenblik voor u klaar. En dat is toch wel een pret tige gedachte! Voor vele (mielies worden thans in Leeuwarden medewerkers gevraagd, opdat in geval van oorlog doel treffend hulp kan worden geboden aan de burgerbevolking. Deze organisatie doet ook een beroep op u, want het welslagen is afhankelijk van heel de bevolking. Meldt u daarom voor de BESCHERMING BEVOLKING 9 Juli 1806. Inwijding van de nieuwe Rooms Katholieke kerk op de Nieuwestad te Leeu warden (pastoor J. B. Sijstermans); de aarts priester van Friesland H. de Haan houdt een rede, pastoor A. Paping en anderen be dienen de mis. 27 Sept. 1806. Verkoop van een legerwagen met toebehoren op het plein voor het arse naal in de Amelandsdwinger te Leeuwar den. 16 Oct. 1806. Benoemd tot luitenant- kolonel van de burgerwacht te Leeuwarden H. Beekkerk. 3 Jan. 1807. R. Kundig over de Vrouwen poort te Leeuwarden verkoopt catoennetten. Harlinger bonten en weversgereedschappen. 26 Jan. 1807. Inschrijving ten raadhuize te Leeuwarden ten bate van het door ontplof fing geteisterde Leiden. 13 April 1807. Boelgoed op Mariënburg, achter de Hoven te Leeuwarden, zijnde het sterfhuis van Harmanus Balk, in leven oud vroedschap der stad. 26 Jan.: Harmonie: Toneelavond Vriva. Zaal P. de Jong: Slechthorenden. Zalen Schaaf: Bond v. Ambte naren, lezing en film. 27 Jan.: Harmonie: Gala-avond, Erefonds v. Oud-Verpleeg sters. Zaal P. de Jong: Partij v. d. Arbeid. 28 Jan.: Harmonie: Erefonds Ver. Oud-Verpleegsters. Zaal P. de Jong: A.V.R.A. Zalen Schaaf: Buurtver. Achter de Hoven. 29 Jan.: Harmonie: K. a. A., concert L.O.F. Zalen Schaaf: feestavond Fr. M. y. Landbouw. Oranjehotel: Cursusavond Best. Bond. 30 Jan.: Harmonie: Beatrixoord. Zaal P. de Jong: Rijks Landbouw Winterschool. Zalen Schaaf: H.B.S. ver. Eloquentia. 31 Jan.: Harmonie: Ned. Bakkergezellenbond. Zaal P. de Jong: Feestmiddag Wegtransport; feestavond Spoor en Tram; feestavond Kermisexploitanten; Personeels vereniging S.O.V.L. Toneelavond. Zalen Schaaf: Personeelsvereniging Koopmans Meelfabr. Nieuwe- kade 84: Vakbondsjeugd Jr. Jeugdforum. Ooster kade 24: Vakbondsjeugd Sr. 1 Fehr.: Harmonie: Gezelschap Johan Kaart met „De appeltjes van Eva". 2 Febr.: Harmonie: Gezelschap Johan Kaart met „De appeltjes van Eva". Zalen Schaaf: Zcilver. „De Meeuwen". 3 Febr.: Harmonie: concert „Looft den Heer". Zalen Schaaf: F.L.S.K. 4 Febr.: Zaal 1'. de Jong: Bedrijfs Federatie Toneel. Zalen Schaaf: Ver. Groentehandelaren. .3 Febr.: Harmonie: Centr. Bond Werknemers Transportbe drijf. Zaal P. de Jong: feestavond Melkhandelaren; filmavond Fr. Motorclub. Zalen Schaaf: Chr. Sportver. „de Zwaluwen". 6' Febr.: Harmonie: Italiaanse Opera. Zalen Schaaf: Ger. Gymnasium. 7 Febr.: Harmonie: Gvmn. Ver. „Leeuwarden". Zaal P. de Jong: V.V.V. Leeuwarden; feestavond Provinciaal Ziekenfonds. Zalen Schaaf: Bal leerlingen Adema. Oosterkade 24: Vakbondsjeugd Sr. Oranjehotel: Prot. Chr. Werkgemeenschap Partij v. d. Arbeid. 8 Febr.: Zaal P. de Jong: R.K. Grafische Bond en feestavond Scheidsrechtersvereniging. Zalen Schaaf: Gvmn. ver. „Wilskracht". 9 Febr.: Harmonie: Spoor- en Trampersoneel. 10 Febr.: Zaal P. de Jong: feestavond N.T.M. 11 Febr.: Harmonie: Ledenavond Harmonie. Zaal P. de Jong: Vola. Zalen Schaaf: Alg. Hengelaarsbond. Ruiterskwartier 16-3: Ledenvergadering Coöp. Vrouwenbond. 12 Febr.: Harmonie: V.A.F. Theo v. d. Pas. Zalen Schaaf: Algem. Hengelaarsbond. 13 Febr.: Zaal P. de Jong: Rijks Landbouw Winterschool. 14 Febr.: Harmonie: Gvmn. Ver. „Leeuwarden". Zaal P. de Jong: feestavond Achter de Hoven. Zalen Schaaf: Muziekver. Volharding. 15 Febr.: Harmonie: Luchtmachtavond. Zaal P. de Jong: Korfbalclub „Leeuwarden". Zalen Schaaf: R.K. Fryske Krite. 27 Febr.: Oranje Hotel: R. Kath. Standsorg. voor de Werk- nemende Middenstand. „Critisch luisteren".

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 7