Ml :ul- ge- 3e p/^eeuwarber ^emcensd]dji Aandacht gevraagd voor het een [iet ant eer cn- lijk che na tst. :ers ou- leel :en. een dit eel, ïbi- de na- tad Iers /pi- eer be- het Iers ria- van van len aar rien ita- ijke oor ing En aad let Vie De an- Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap 2e jaargang No. 3 Maart 1953 Redactie-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. J. J. La Maitre Jhr J. W. J. Witsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers Adres Redactie en Administratie: Voerstreek 101-103. Telefoon 8348. Giro 9910 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Ongeveer drie jaren geleden staken de besturen van een aantal verenigingen in Leeuwarden de hoofden bijeen en besloten een Agenda-Bureau op te richten met het doel ongewenst samen vallen van diverse bijeenkomsten te verminderen. Thans zijn 47 organisaties in Leeuwarden bij dit bureau aangesloten, o.a. zang-, muziek- en toneelverenigingen, buurtver enigingen en andere culturele instellingen. Zien we echter de advertenties in de dag bladen, dan zijn er nog vele verenigingen, die de weg naar ons Agenda-Bureau niet hebben gevonden. Toch is het, behalve voor onnodige con currentie, ook voor de besturen van ver enigingen van belang, als men vooraf weet wat er te doen is in de stad. Een bestuurs lid wil toch ook wel eens gaame een be langrijke film zien of een lezing bijwonen? Mogen we een voorbeeld van recente datum noemen? In Januari 1.1. waren de besturen van diverse verenigingen uitgenodigd voor een boekbespreking „Klop maar op m'n deur". De inleider was de heer De Bruin uit 's Gravenhage en het doel was meer aan dacht te vragen voor de z.g. massa-jeugd. Ons agenda-bureau was gevraagd deze avond zoveel mogelijk vrij te houden. Dit lukte wonderwel voor de verenigingen, die bij ons bureau zijn aangesloten. Een vereniging voor dierenbescherming, die niet bij ons bureau is aangesloten en zich dus niet vooraf overtuigde, of er die avond iets belangrijks in de stad was te doen schreef voor die bewuste avond een film voorstelling uit! In hoeverre beide verenigingen nadeel van dit samenvallen hebben gehad, is niet te De Tontjepijp, die thans vernieuwd wordt, ziet men op deze zeer oude foto van de kant van het Waagplein. Het houten bruggetje op de voorgrond, het Waags- bruggetje, liep van dit plein naar het later gedempte Heerenwaltje. Wanneer is deze foto gemaakt? In ieder geval vóór 1871, want in dat jaar is het Waags- bruggetje afgebroken. Boven de huizen ziet men de spits van de Nieuwetoren, die op het tegenwoordige Klokplein stond. De toren werd, wegens bouwvallig heid, in 1884 afgebroken. zeggen. Zeker is, dat diverse bestuursleden ons gezegd hebben: „Wat had ik graag die film willen zien." Zie hier een voorbeeld uit vele. Niet elk samentreffen is te voorkomen. De gewenste zaal of de gewenste spreker te verkrijgen bindt een bestuur wel eens, maar door vooraf overleg met het agenda-bureau te plegen, kan veel geordend en geregeld worden. Om de kosten behoeft het niet over te gaan. Wanneer ge U met ons bestuur in ver binding wilt stellen, zijn we er zeker van. dat we tot overeenstemming komen. Vriendelijk verzoeken wij de besturen van alle verenigingen in onze stad Leeuwarden eens extra aandacht aan het Agenda-bureau te willen besteden. Voor alle gewenste inlichtingen kunt U zich wenden tot ons secretariaat: Mesdagstraat 40. tel. 3613. J. G. WOLBERS, secr. (Men lie over dit onderwerp ook de volgende pagina)

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 3