DE LEEUWARDER ADOPTEERT HET GEMEENSCHAP AGENDABUREAU Feiten en leitjes uit de vorige eeuw Zondagavond Oat er in 'Leeuwarden te deen ió (Opgave van het Agendabureau) Wij mogen ons gelukkig prijzen, dat Leeuwarden een rijk verenigingsleven heeft; het aantal bijeenkomsten, dat elke avond wordt gehouden, is vaak niet op de vingers van beide handen te tellen. Daarbij ontstaan vaak moeilijkheden. Op één en dezelfde avond doen verschillende organisaties een beroep op dezelfde mensen. De organisatoren lijden daardoor schade en het publiek wordt voor een lastige keus gesteld. Soms is daar niets aan te doen, maar vaak zouden dergelijke onaangenaamheden ver meden kunnen worden wanneer men er gens een overzicht kon krijgen van wat er voor de naaste toekomst op het programma staat. Helaas is een volledig overzicht niet te krijgen. Men kan gemakkelijker de sterren aan de hemel waarnemen dan alle vereni- ghgen, die Leeuwarden rijk is. Niemand kent ze alle, nergens zijn ze alle geregis treerd. En wanneer men de verenigingen al zou kennen, dan betekent dit nog niet, dat men ook weet wat ze van plan zijn. Het Leeuwarder Agendabureau omvat 47 organisaties, die zo nodig met de secretaris overleg plegen welke data het geschiktst zijn voor bijeenkomsten en daar mee zichzelf en anderen teleurstellingen 26 Mei 1810. Bij afbraak verkocht het wachthuisje aan de Cammingaburg te Leeuwarden. 21 Juni 1810. De commissie van genees kundig onderzoek waarschuwt tegen de druppen, die Auke Sipkes op het Vliet te Leeuwarden als een onfeilbaar middel tegen de koorts verkoopt, omdat zich daarin een aanzienlijke hoeveelheid arsenicum bevindt. 22 Juli 1810. De muzikanten van het Franse en Hollandse garnizoen geven in de Prin sentuin te Leeuwarden, tijdens de kermis, een concert, entrée een zesdehalf. 6 September 1810. Het bataljon gewapende burgerwacht van Leeuwarden zweert tegen over de wethouder P. Cats trouw aan de Keizer door het opsteken van het geweer en een „Leve de Keizer!" en bij monde van de luitenant Haaije Beekkerk met een „dat zweer ik". 2 October 1810. De boekverkoper C. L. van Altena vestigt zich op de Kelders in het huis waar de Rotterdamse Erasmus uithangt waar voorheen de drukkerij en boekwinkel was van de firma Smallenburg en Wierdsma. besparen. De kosten van het lidmaatschap van het Agendabureau zijn voor een ver eniging zeer gering: enikele guldens per jaar, terwijl de mogelijkheid van reductie bestaat, wanneer er slechts weinig bijeen komsten worden georganiseerd. „De Leeuwarder Gemeenschap" heeft ge meend dit werk te moeten steunen, in de hoop en de verwachting, dat mede daar door het aantal aangesloten verenigingen zal stijgen. Het is een algemeen belang dat dit gebeurt en dit is voor oils de reden ge weest om onze naam aan deze instelling te verbinden. Tegelijk hebben wij besloten de maand- agenda in ons blad in het vervolg aan het werk van het Agendabestuur te koppelen. „Da Leeuwarder Gemeenschap" wordt daar van dus het officiële orgaan, waarin elke maand de bijeenkomsten worden gepubli ceerd, die door leden van 't Agendabureau zijn vastgesteld. Dit is een avond om stülekes te dromen; ik heb de tijd op nul uur nul gezet. Een droombeeld ging; een ander is gekomen Op de asbak rookt een verse sigaret Dit zijn de uren om enkel maar te dromen; weg te glijden in een vergetelheid. Uit de bak heb ik m'een krant genomen. ze noemt me geen dag, ze wijst me geen tijd. Dit was een avond om voor ie zelf te dromen; ik had m'n hart op nul uur nul gezet. Een avond ging; de tijd is weergekomen Op de asbak smeult een peukje sigaret JAN H. VELDA Pseudoniem van een onzer lezers) Maart 23 Kunst aan Allen Concert Frysk Orkest 23 „Ons Gebouw" Jaarvergadering, Oranje-hotel, 20 uur 24 Nieuwe Koers" Cursus-avond 26 Humanitas Gezellige avond voor de werkers 27 Harmonie Ledenvoorstelling, „Waarom jok je, cherie?" 27 Inst. v. Arb. Ontwikkeling Cursus-avond, met lichtbeelden, Weercl 18 27 N.V.V.-Veteranen De Oudedag-voorziening, spr. J. J. Berger, Nieuwekade 84, aanv. 14 uur 27 Ha. en Ka. „Mercurius" Ledenvergadering 30 N.V. v. Vervoerspersoneel Feestavond in de Harmonie 30 N.V. Sex. Hervorming Openbare vergadering 31 Inst. v. Arb. Ontwikkeling Lezing over Schaper, Kalverdwarsstr. 7, 20 uur April 1 Inst. v. Arb. Ontwikkeling Jaarvergadering 7 Buurtver. „Insulinde" Feestavond toneel: „Door het Kind, voor het Kind" 8 Kunst aan Allen Het Vrije Toneel: „Een eigen huissleutel" 8 Coöp. Vrouwenbond Ledenvergadering 8 Buurtver. „Insulinde" Feestavond toneel: „Door het Kind, voor het Kind" 9 Inst. v. Arb. Ontwikkeling Lezing over het Natuurvrienden-werk 11 Humanistisch Verbond Lezing, spr. Mr. Stempele 12 Ton.ver. Ontwikkeling Toneel-avond v 13 Best. Bond N.V.V. Jaarvergadering 14 Nieuwe Koers" Cursus-avond 15 N.V. Geh. Onth. afd. Lw. Ledenvergadering 17 N.V.V.-Vrouwenbond Jaarvergadering 17 ..Het Baken" Inleiding over Huiswerk, Rapporten-misère 23 Kunst aan Allen Concert door de G.O.V. in de Harmonie

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 4