Officiëel Programma van de feeitw MAANDAG 25 MEI, 2e Pinksterdag 8V« uur: Vertrek Friese Elfstedentochtrijders vanaf Wilhelminaplein 12.30 uur: Officiële ontvangst ten stadhuize van juryleden, bestuursleden en dirigenten 1 uur: 2 uur: van het muziekconcours Nationaal Federatief muziekconcours in de Prinsentuin, 9 deelnemende corpsen. Toegang 50 cent (incl. belasting) Grote turnwedstrijden en demonstratie in het Cambuurstadion. Ruim 4000 deel nemers. Entree 75 cent (incl. belasting) Opmars vanaf het Wilhelminaplein. Route Westerplantage, Nieuwestad Z.Z., défilé langs de Lange Pijp, voorbij de off. genodigden, Peperstraat, Groente markt, Over de Kelders, Voorstreek, Hoeksterend, Bleeklaan, De Ruyterweg, Insulindestraat 2.45 uur: Officiële opening Leeuwarden Bonte Stad door de Edelachtbare Heer Mr. A. A. M. van der Meulen, burgemeester van Leeuwarden. Groot vlaggendéfilé 5 uur: Aankomst Friese Elfstedentochtrijders op het Wilhelminaplein 5 uur: Mars- en tamboerwedstrijden op de Nieuwestad, tussen Duco Martenapijp en Lange Pijp. 5 deelnemende corpsen 8 uur: Groot Volksbal in de Beurs (boven- en benedenzaal), geheel nieuwe geluidsinstal latie. Het bekende radio- en dansorkest ,.The Ramblers", o. 1. v. Theo Uden Masman, met zang van Jany Bron, Marcel Thielemans en Wim Poppink. Entree 1.50 (belasting inbegrepen) 12 uur: 's Nachts begin opbouw Braderie DINSDAG 26 MEI 2 uur: Officiële opening van de Braderie op de Lange Pijp door de Edelachtbare Heer Mr. A. A. M. van der Meulen, burgemeester van Leeuwarden. Muzikale omlijs ting Politiemuziekcorps. Na afloop aankomst 4 fakkellopers bij Mercurius-fon- tein, waar de Braderievlam wordt ontstoken. Vertrek van de herauten naar verschillende delen van de stad om de opening der Braderie te proclameren. Hierna rondrit met de feesttreintjes Vele attracties o.a. optreden van de 2 Kamé's (clowns) op rijdend toneel, grote poppenkast, marionetten-theater van Feike Boschma, Kelders; Chinese tempel op de Amelandspijp Braderieverkoop tot 11 uur 's avonds Route Luchtiiclitka V. i I op Woensdag 27 Mei middip Groene Weide, Viwenpoor Nieuwestad Z.Z., 0»de Lang Weerd, Raadhuisjn, Hc Gouverneursplein, «wal, V haven, Voorstreek Z., o d d pijp t/o Nieuweowi. Vooi O.Z., Korfmakersslit, Twe markt, Druifstreek Blokhui Nieuweweg, Wirduardijk, N stad Z.Z., Concert r de Lang Nieuwestad Z.Z., te:| naar de Gedurende de feeslwi Hotels, Café s'estiun geopend tot s>chts 2

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 18