CONCOURS heeft een uitgebreid programma Gymnasten Een paadje naast het oude bolwerk hij de Prinsentuin komen in massa naar Leeuwarden Zoals uit het officiële programma blijkt, wordt ter gelegenheid van Leeuwarden Bonte Stad een tweedaags federatief muziekconcours gehouden, waarvan het eerste deel op Maandag 25 Mei is en het tweede op Zaterdag 30 Mei. Op Tweede Pinksterdag begint om één uur 's namiddags in de Prinsentuin de concertwedstrijd. Daaraan nemen deel de fanfarecorpsen: Kunst en Genoegen, Dronrijp; Euterpe, Kollum; Apollo, Hallum; Excelsior, Munnikeburen; Vol- lenhoofseh Fanfare, Vollenhove. Daarna komen de harmoniecorpsen: Eensge zindheid, Halfweg; Kunst en Vriend schap, Krommenie; Het Stedelijk Mu ziekcorps, Sneek. Aan de mars- en tamboerwedftnid, die om vijf uur op de Nieuwestad begint, doen in de afdeling fanfare mee: Euter pe, Kollum; Vollenhoofsch Fanfare, Vol lenhove. In de afdeling harmonie: Kunst en Vriendschap, Krommenie. Op 30 Mei wordt met een mars- en tamboerwedstrijd op de Nieuwestad be gonnen. Om één uur treden aan in de afd. fanfare: T.O.P., Onna; Emrneloord, Emmeloord; Oefening Kweekt Kunst, Langezwaag; Harmonie, Kuinre; De Harmonie, Wolvega. In de afdeling tam boer: A. A. C., Gorredijk; Koninklijk Stedelijk Muziekcorps, Enkhuizen. Om twee uur volgt de concertwedstrijd in de Prinsentuin met de volgende fan farecorpsen: Harmonie, Balk; T. O. P., Onna; Oefening Kweekt Kunst, Lange zwaag, Emmeloord, Emmeloord; Nieuw Leven, Echten; De Harmonie, Wolvega; Hollandia, Bolsward; Harmonie, Kumre; Constantia, Menaldum. De Kringbetoging van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond, hun kring Friesland, die Pinkster-Maandag in Leeuwarden wordt gehouden, zal een grootse sportmanifestatie worden. Er hebben 43 verenigingen uit alle delen van Friesland ingeschreven, die reeds om zeven uur in de ochtend beginnen met wedstrijden in vrije oefeningen, klassikaal toestelturnen, rhythmische gymnastiek, grondgymnastiek, enz. Deza wedstrijden worden op sier verschillen de terreinen gehouden en zullen om streeks twaalf uur afgelopen zijn. Om halftwee volgt op het Wilhelrruna- plein het opstellen voor de optocht en om twee uur vertrekt de stoet naar Cam buur. Er lopen muziekcorpsen ia de stoet mee.

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 26