Het zat feest zijru De BONTE Nog steeds geen toenadering Leeuwarder Gemeenschap PAGINA 3 ANTON VAN DRONRIJP A... 1, Wij spraken met: Wij troffen hem op een terrasje, nip pend aan een glaasje ranja. „Ranja is heel goed voor de stembanden," zei hij, terwijl wij zijn uitnodiging aanvaar den om er even bij te komen zitten. En terwijl hij nipte, hadden wij de gelegen heid zijn profiel te bekijken. Markante Jrekken, dachten wij. Vooral de kin was opvallend sierlijk gewelfd. Toch was het ons nog steeds een raadsel waarom de meisjes van deze man dromen ze zou den even goed van ons kunnen dromen, meenden we, al wisten we tegelijk, dat we ons vergisten. Hij keek peinzend voor zich uit; wij zagen, dat er iets in zijn hoofd woelde. „Denkt u aan een nieuw liedje?" vroe gen we, want we kunnen ons moeilijk voorstellen dat de zanger Anton van Dronrijp ooit aan iets anders denkt dan aan liedjes. Hij schrok op uit zijn gepeins, zuchtte •ven en antwoordde: Het zal feest zijn in Leeuwarden groot feest. Stadgenoot en vreemdeling zullen ook nu weer verrukt en verbaasd zijn over wat er te doen zal zijn in de Friese hoofdstad. Laten we beginnen met de Badinerie, die de winkelstraten in rep en roer zal brengen. Er komen kraampjes op de stoepen en in die kraampjes zullen de winkeliers nu eens niet tonen wat ze gewoonlijk verkopen, maar hun uiterste best doen om elkaar te overtroeven in het bedenken en uitvoeren van zeer merkwaardige en ongewone dingen. Wat het precies zal worden moet eigenlijk nog een geheim blijven, maar iets willen we er toch van vertellen. Een der winkeliers zal zich bezig houden met het vervaardigen van ontplofbare stoffen, die dan tussen het publiek geworpen en tot ontploffing gebracht zullen worden. Een ander heeft het plan opgevat het publiek door zijn winkelpersoneel met catapulten te laten beschieten, terwijl een derde kleine potjes verf omhoog zal gooien. Wie het vangt wint een aardig prijsje. Het bepalen van de winnaars wordt sterk vergemakkelijkt door het feit, dat vóór het gooien de deksels van de potjes worden gehaald. Aardigheidjes bij de vleet dus en dan is er bovendien nog van allerlei in de stad te doen op het gebied van kunst en vermaak. We mogen onze lezers allereerst wijzen op de wedstrijd in liet versieren van de uniforme vuilnisemmers, die op het Wilhelminaplein tentoongesteld en door een jury beoordeeld zullen worden. Verder zal op het Wilhelminaplein een muzikale snelheidswedstrijd worden gehouden. Alle plaatselijke muziekverenigingen zullen meedoen aan deze uniek* gebeurtenis, waarbij alle corpsen tegelijk dezelfde mars Inzetten. Wie het eerst klaar is heeft gewonnen. Leeuwarden zal dus weer vol feestelijk opgewekt vertier zijn. Zorgt, dat u er bij bent! „Inderdaad, maar het is erg moeilijk. Ik weet nog niet waar liet meisje moet wonen." „Welk meisje?" vroegen we dom. „Het meisje van het liedje," zei Anton van Dronrijp. „Weet u wat de moeilijk- heid is? Ik heb bijna overal al meisjes laten wonen. In de molen, in het huisje bij het sluisje, in de polder, in het veer huiswat blijft er nog over? Het moet tenslotte ook nog willen rijmen. „Uw pad gaat niet over rozen," zeiden we. „Rode rozen, witte rozenik zou het natuurlijk ook weer eens met bloejnen kunnen proberen. Weet u een bloem te bedenken?" „Vergeet-me-nietje", antwoordden wij prompt en we maakten een goede beurt. „Vergeet-me-nietje.... Grietje., liedje. Er zit wat in." Hij verzonk weer in gepeins en wij wachtten geruisloos om hem niet te sto ren. „O. K.'\ zei de zanger na een poosje, „dat spijker ik wel voor elkaar. Zet u maar in de krant, dat Anton van Dron rijp hier in Leeuwarden zijn allernieuw ste succesliedje zal zingen. Het heet: „Grietje, mijn vergeet-me-nietje." Bin nenkort komt het ook op de gramofoon- plaatl" Wij snelden heen om u dit belangrijke nieuws heet van de naald mede te delen. Do groeiende afkeer vaa Moscovisch gebak is, gezien de verhoudingen in da internationale politiek, alleszins te ver klaren. Willen de Russen open kaart met het Westen spelen, dan zullen ze ons toch op z'n minst halverwege tege moet moeten komen. Van een neiging om in deze richting iets te ondernemen blijkt echter bitter weinig. Wij hebben goede reden om aan te nemen, dat men in Moscou nog steeds even afwijzend tegenover Friese dumkes staat als vroeger. Wat helpen woorden wanneer ze niet door denken worden ondersteund? En zo vorderen de Fries-Russische han delsbesprekingen in Augustinusga slechts langzaam. Zelfs een stamboek stier, die gisteren ter opluistering de conferentiezaal betrad, vermocht de trieste stemming niet te breken. Wel brak het dier, toen het met zijn aan de salonsfeer ontwende poten iets te vrijmoedig optrad, enkele andere din gen, waaronder de bril van de Rus sische delegatieleider. Door dit incident werd de blik op de hangende kwesties bij deze Rus aanzienlijk vertroebeld.

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 28