Bonte SKaA LEEUWARDEN Hoewel moet worden erkend, dat Leeuwarden niet een stad is, die „bruist" van activiteit, is de vaak ge uite klacht dat hier nimmer iets bij zonders te doen is, ongegrond. Bij de installatie ten Stadhuize van de commissies, door het bestuur van de stichting „Leeuwarden Bonte Stad" in gesteld, melkte de burgemeester op, dat het tegendeel wel blijkt uit de vele vergunningen die, voor de meest uit eenlopende evenementen, dagelijks worden afgegeven. Bovendien, zo zei de burgemeester, is een gebeurtenis, die in een kleinere plaats belangrijk wordt geacht, in een stad als Leeeuwarden vaak van ondergeschikte betekenis. Hoewel wij gaarne deze opvatting van onze burgemeester willen onderschrij ven, menen wij toch dat hier nog veel meer gebeuren kan enmoet. Wij kunnen ons niet veroorloven in deze passief te blijven, maar dienen ons best te doen om, meer dan dit tot heden het geval is geweest, het verzor gingsgebied van Leeuwarden uit te breiden en de trek naar onze stad te bevorderen. Met dit oogmerk wordt van 25 tot en met 30 Mei aanstaande hier een attrac tieve week georganiseerd. Manifestaties Hieronder twee zeer verschillende foto's, die desondanks bij elkaar horen, omdat ze iets laten zien van blijvende aan trekkelijkheden van de Friese hoofd stad aantrekkelijkheden, die elke Fries toch eens gezien hoort te hebben. Links de Hindeloper kamer in het Fries Museum, waar U de historie van Uw eigen gewest terugvindt in tal van voorwerpen, die uit hei verleden be waard zijn gebleven. Daarnaast een voorbeeld van wat het Fries Natuurhistorisch Museum de be zoekers heeft U bieden. Het is een in richting waar men het nuttige van het leren met het aangename van het aan schouwen kan verenigen. op cultureel gebied en dat van de sport, met als bijzondere attractie op Dinsdag 26, Woensdag 27 en Don derdag 28 Mei een verkoopactie op straat in de vorm van een z.g. „brade rie", zullen die dagen aan onze stad niet alleen een levendig, maar door vele vlaggen en andere versieringen ook een fleurig aanzien geven, zodat met recht zal kunnen worden gesproken van „Leeuwarden Bonte Stad Door de Commissie voor productieve werkgelegenheid wordt in haar tweede rapport beweerd, dat de Friese bevol king graag naar Leeuwarden wil, als haar maar iets geboden wordt. Ieder die het programma ziet, dat el ders in dit blad is afgedrukt, zal moeten erkennen, dat er de laatste week van Mei niet „iets" maar „veel" zal worden geboden. Moge de Friese bevolking tonen dat de bewering van de laatstbedoelde com missie juist is. J. FEDDEMA, Voorzitter Stichting „Leeuwarden Bonte Stad «lché L. O.

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 5