Geef ons (^errasjes! s Dit is de jonge-kincTren-hoek Van oude Tante Pannekoek! Ach vreemdeling, die in Frieslands hoofd lid toeft! Gij wandelt over het Zaailand en ge bewondert het valeis van Justitie met zijn slanke pilaren. Gij ziet niet eerbied p naar Mercurius, die zelfs in het koud ie jaargetijde liet geringste kledingstuk versmaadt. Gij kuiert over de Nieuwestad m u te verlustigen in de aanblik van de etalages van Leeuwardens nijvere zaken lui en ge vermeit u in de nauwe straatjes can de binnenstad, waar zo menig geveltje liet oog bekoort. Ge voelt u prettig in de hoofdstad van Friesland en ge vermaakt u opperbest. Maar als ge moe gewandeld., beu van het ronddrentelen en kijken, er- oois de moede leden wilt strekken en ge de sfeer van de stad verder op u wilt laten inwerken, zittend op een zonnig terras ach ter een koele dronk, dan ontbreekt u daartoe de gelegenheid. Buiten zitten kunt ge wel: op de banken can Prinsentuin of Rengerspark, desnoods op de trappen van het paleis van Justitie. Iets koels drinken kunt ge óók: Leeuwar den is vele tot dat doel strekkende inrich tingen rijk. Maar een combinatie van beide is moeilijk te vinden. Er zijn wel terrasjes, maar ge valt nu eenmaal niet zo gemakkelijk neer om ergens een glaasje limonade te drinken, terwijl naast u zaken mensen, die in glimmende deviezensleeën zijn gearriveerd, dure consumpties ge bruiken. Ge wilt ook niet schuil gaan achter een grote haag, die het stadsgewoel aan uw blikken onttrekt en het is ook te vermoeiend om gedurig over de borstwering van een daktuin te blikken. Neen, terrasjes voor de gewone man en de gewone vrouw vindt ge niet in Leeuwarden. Geen beschutte hoekjes in het centrum van de stad, waar ge vanuit een rieten stoel rustig de voorbij gangers kunt observeren en waar ge uren op een gewoon kopje koffie kunt zitten, :o'als dat in terrastaai dan heet. Er zijn talloze lofliederen gezongen op het terras. De terrasjes van Amsterdam en Parijs :ijn wereldvermaard. In Amsterdam kunt ge aan het water zitten, uren lang, u koesterend in de zon. Of ge kunt aan de rand van verschillende brede straten en pleinen zo maar doelloos de drukte gade slaan. Parijs bezit honderden terrasjes op vrijwel alle punten vay de stad, soms ge woon een )>aar rieten stoelen met een tafeltje op het trottoir. Ce kunt daar een hele middag in de zon •Men, af en toe nippend van uw glaasje van dit-of-van-dat. Ge kunt in Leeuwarden moeilijk een glas wijn voor een kwartje verlangen, maar wel een rieten stoel en een klein tafeltje om een kopje koffie of een glaasje Frico op te zetten. Zolang dat nog niet mogelijk is, zult ge moeten blijven wandelen, o vreemdeling! Er is geen stad zo bont of er is een vlekje aan. De oplossing van de puzzle voor de jongeren was: tol, oren, taart, wol, ezel, ekster, rok, zee, ik, emmer, nareis, som; en de beginletters vormen: tot weerziens! Prijzen werden gewonnen door: Han Zuydendorp, oud 8 jaar, Weidum 28 en Ada Balt, oud 7 jaar, Paul Krügerstraat 49. De oplossing voor de ouderen was: trein, Otto, tram (of taxi), worst, eerst, erwt, ree, Zierikzee, Indiaan, eik, niet (neen is ook wel goed), schelvis; de beginletters vormen: tot weerziens! ti Een prijs kreeg: Renie Pen, oud 10 jaar, Vredeman de Yriesstraat 27. Zi) maakte er ook nog een mooie tekening van een huis bij. Is dat 't huis waar je woont Heme De prijzen kunnen afgehaald worden aan het bekende adres: Verstreek 1 o. Maar waarom 2 x „tot weerziens"? Omdat tante Pannekoek pas in September weer te voorschijn komt!! Zij verdwijnt een poosje om rustig te kunnen.... pannekoeken eten- en daar mag niemand haar bij storen. Beste wensen voor school-repetities en overgang naar een nieuwe klas en voor een heerlijke zomervacantie! a-/ mi Hartelijke groeten en „tot weerziens!!" van 30 Op 13 Maart zijn met de „Rijndam" van de Holland—Amerika-lijn drie vertegenwoor digsters van Nederlandse plattelandsvrouwenorganisaties en twee afgevaardigden van huishoudelijke voorlichtingsinstanties naar de V.S. vertrokken. Zij maken daar een studiereis, onder auspiciën van het Bureau voor Wederzijdse Beveiliging (M.S.A.), om de huishoudelijke voorlichting en het organisatieleven in de Verenigde Staten te bestuderen. Bij dit gezelschap bevindt zich mej. J. W'. Poldermans, directrice van „Het Baken" te Leeuwarden en medewerkster van „De Leeuwarder Gemeenschap Op deze foto, die in een van de collegezalen van de Purdue University te Lafayette (Indiana) werd gemaakt, ziet u haar als tweede van rechts. Zij is in gezelschap van (van links naar rechts): mej. J. G. H. G. Merkx uit Arnhem, mej. E. A. Heineman uit Den Haag, de lieer James L. Morrow, programmaleider van de Purdue Universiteit, mevr. D. Elema-Bakker uit Groningen en mej. Martha Cullop, programmaleidster Purdue Universiteit

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 15