Dit is de jonge-kindren-hoek Van oude Tante Pannekoek! 15 een peulschil voor haar om weer neer te komen bij het punt waar zij begon, namelijk de spoorlijn en de opgebroken straat. W élke punten van de stad heeft Tante Pannekoek aangedaan? En nu voor de jongeren: ik besta uit vier letters, ik bloei in het voorjaar en ik begin met een T. Hoe heet ik? en in welke kleuren heb je mij wel eens gezien? Nog een: ik besta uit vier letters, ik bloei in de zomer en ik begin met een R. Hoe heet ik? en in welke kleuren heb je mij wel eens ge zien? En dan nog een: ik besta uit drie letters, ik kan vliegen en je ziet mij overal op straat en in de tuinen en parken, en ik begin met een M. Hoe heet ik? en welke kleur heb ik? Alle oplossingen moeten vóór 10 November ingezonden worden bij Tante Pannekoek, p/a Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101-103. En nu maar weer aan het werk! Tante Pannekoek ziet met spanning uit naar wat er in haar brievenbus gevonden wordt. Hartelijke groeten van Het herfstlicht strijkt over de Voorstreek Goed zó! Tante Pannekoek is net weer thuis van haar vacantie (waarin zij vele pn a of de Leeuwarders en Leeuwarderinnekes beginnen meteen met het oplossen van de raadsels. Van de ouderen kreeg een prijs Wim Tulner, Rozenstraat 11, oud 13 jaar. De oplossing was: kaas, Alie (of Anna), melk, peer, eten, room, eens en naar en de eerste letters vorm den het woord: kamperen. Nu, Wim, ik hoop dat jij óók gekampeerd hebt dit jaar. En jij niet alleen, maar een heleboel andere Leeuwarder jongens en meisjes. Van de jongeren kregen een prijs Tillie Potma, Leeuwerikstraat 117, oud 7 jaar en Frank Looienga, Franekerstraat 7. Hoe oud ben je, Frank? Dat vergat je erbij te zetten. De oplossing was: „Onze poes ving een muis. De poes was blij, want zij houdt van muizen. Maar de muis was niet blij, die riep: „piep!" Moeder zei: „Foei, poes, je mag die arme muis niet opeten!" Maar de poes likte haar baard en dacht: „Die muis was lekker, ik wil er nog wel zo een!" Zoals altijd kunnen de prijzen afgehaald worden bij de Erven Koumans Smeding, Voor streek 101—103. Veel geluk ermee! En nu gaan we weer aan wat anders beginnen. De ouderen herinneren zich nog wel de wandeling, die met reuzestappen door Leeuwarden werd ondernomen. Nu, Tante Panne koek gaat wéér op stap! Maar ditmaal is het moeilijker. Zij begint bij een spoorlijn en neemt dan één reuzestap naar een flikkerlicht; gelukkig dat zij zo'n gróte stap kan maken, want de straat waar zij door moet is vol kuilen en taten en sleuven en zandbergen. Bij 't flikkerlicht aangekomen (waar staat dat?), tuurt zii om zich heen en is dan in één stap bij een kanaal, waar een fabriek ligt met <en (afge korte) naam van drie letters (welk kanaal en welke fabriek?). Dan stapt zij dwars over de spoorlijnen heen en staat boven op een hoge brug, vlak erbij staat een dorp van houten huizen. Weer een stap en zij staat vlakbij een boerderij, die nu nog in de weilanden ligt, maar de nieuwe huizenbuurten komen al akelig dichtbij. Wéér een stap en zij staat bn een klein café, waar je kunt „speeltuinen" en kunt tennissen. En vandaar is het maar

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 15