V r d Knutselaars geven voorlichting Feiten 011 feitjes uit de vorige eeuw 3 volks oor en ng- ïuziek- >r. ge en H. t. De slagen, in van I in te eel in en ge- rt een rgelijke gesteld, bij de ie voor zonden instraat iet zeer rachten stellen, van de te ver warden tussen k laten uit het Twee- roegere in haar ele ver werken, akstraat broken, iet nog xiorten, in het stedcn- 'erleden tie kan et recht ierveren r wordt iten ge- gedacht Ie over- eft het i orfher- men dit ^grepen, i •wal nu en ver en dan I van de lersader, ;n zien. i De stadsbeelden van vroeger zijn dus niet alleen interessant, maar ook leerzaam voor het tegenwoordige geslacht. Daarom heeft de stichting „Leeuwarder Gemeenschap" gemeend een deel van de prentenverzame- ling voor het grote publiek toegankelijk te moeten stellen door een strook lichtbeelden te laten maken. Daarin zijn ongeveer vijftig reproducties opgenomen; ze kunnen ver toond worden met een normale kleinbeeld- projector van liet type, dat ook bij het on derwijs wordt gebruikt. Verenigingen, oudereonnmissies enz., die de strook in een bijeenkomst willen vertonen, kunnen deze aanvragen bij de secretaris van de „Leeuwarder Gemeenschap", de heer F. f. Schootstra, kantooradres Zuidergrachts- wal 19, telefoon 6844. Als vergoeding voor het gebruik van de strook is een bedrag van één gulden per avond vastgesteld. Tijdige opgave is zeer gewenst, omdat met één strook wordt begonnen. Overwogen wordt echter duplicaten te laten maken. Wie niet zelf over een projector beschikt, kan bij de meeste fotohandelaren zo'n appa raat huren. De bediening is zo eenvoudig, dat men daarvoor geen deskundige hulp nodig heeft. Wel moet men zich even goed door de verbuurder laten voorlichten, omdat anders beschadiging van de strook niet denkbeeldig is. Bij de s'trook wordt een begeleidende tekst geleverd, die voorgelezen kan worden of als handleiding kan dienen voor degene, die bij de lichtbeelden een verklaring geeft. Pvc knutselaars van „Het Stokpaardje" hebben zoals bekend ook nu weer de medewerking van de stichting „Leeu warder Gemeenschap" gekregen voor de organisatie van hun tentoonstelling, die in het voorjaar van 1953 in de Beurs te Leeu warden zal worden gehouden. Deze mede werking betekent in de eerste plaats, dat de Stichting zich financieel voor de zaak aan sprakelijk stelt. Moeilijk was dit niet, omdat de knutselaars uit hun eerste tentoonstelling een batig saldo van ongeveer 1800 wisten te halen, welk bedrag aan de Stichting werd afgedragen, maar voor een gelijksoortig doel gereserveerd bleef. Als gedelegeerde van het stichtingsbestuur is weer de heer H. Slaterus aan het knutselaarscomité toe gevoegd. Met het vooruitzicht van de komende ten toonstelling zullen vele knutselaars en adspirant-knutselaars deze winter aan de slag gaan om met een goed en mooi werk stuk aan de expositie te kunnen deelnemer.. Mocht het zijn, dat ze daarbij met moeilijk heden te kampen krijgen, dan zijn hulp en advies gemakkelijk te krijgen. Wie niet precies weet wat hij moet aan pakken en hoe hij een werkstuk moet aan- HERFSTTIJD - REGENTIJD pakken, kan zich wenden tot de adviseurs van het Stokpaardje. Daarvoor hebben zich de volgende knutselaars beschikbaar gesteld: Rondema, Lange Marktstraat 1, schilderen, draaien; Zandman, Kanaalstraat 26, electro- techniek, radio; Catier, Archipelweg 65, schilderen; v. Minnen, Jacohijnerkerkhof 9, spoorwegen; Sonnema, d'Hondecoeterstraat 77, houtsnijden; Van Rhijn, Spreeuwen straat 7, vliegtuigmodellen; Twijnstra, Nieuwe Oosterstraat la, schilderen; Lehm- kuhl, Leeuwrikstraat 27, scheepsbouw, voor lichting II.B., literatuur op het gebied van knutselwerk en modelbouw. J. Ypes, Weerd 3 (secretaris „Het Stokpaardje") alle verdere inlichtingen. Men wordt verzocht deze adviseurs na zes uur te bezoeken. De kring van medewerkers aan „Het Stok paardje'' is dus aanzienlijk uitgebreid, maar de oorspronkelijke kern is vrijwel onge wijzigd gebleven sinds het vorige jaar. Zij bestaat uit de heren: J. Siksma (voorzitter), J. Ypes (secretaris), H. Lehmkuhl, R. Zant- man, D. Bronger, J. H. A. van Rijn en S. Catier. 27 Juni 1818. Koning Willem I en zijn zoon prins Frederik gaan van Groningen via Buitenpost, waar zij dineren bij griet man Van Haersma en audiënte geven aan de predikanten. Te Leeuwarden 's avonds zes uur onder klokgelui gearriveerd, biedt de burgemeester Z.M. de stadssleutels aan. 29 Juni 1818. Z.M. de Koning inspecteert de kazernes te Leeuwarden, geeft te twaalf uur audiëntie, waarna groot diner wordt ge geven. 3 Juli 1818. Harddraverij om de gouden zweep te Leeuwarden, in tegenwoordigheid van Z.M. de Koning. 14 Juli 1818. Thumas van Braband doet in het lokaal van de voormalige loge een luchtballon opstijgen. Entree elf stuivers. 31 Aug. 1818. Geopend de Franse schoof voor jongeheren te Leeuwarden, onder lei ding van P. J. Baudet.

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 3