Dit is de jonge-kincTren-hoek Van oude Tante Pannekoek! 15 MAANDAGENDA VAN HET AGENDABUREAU - Mesdagstraat 40 - Telefoon 3613 1 Dec. 2 Dec. 3 Dec. 3 Dec. 4 Dec. 4 Der. 4 Dec. 6 Dec. 7 Dec. 8 Dec. 8 Dec. 9 Dec. 10 Dec. 10 Dec. 11 Dec. 12 Dec. 12 Dec. 12 Dec. 12 Dec. St. Nic. Commissie: St. Nic. Feest, Harmonie, 14 en 20 uur. St. Nic. Commissie: St. Nic. Feest, Harmonie, 14 en 20 uur. St. Nic. Commissie: St. Nic. Feest, Harmonie, 14 en 20 uur. L.S.K.: Feestavond zaal Schaaf. Christelijke Jongereindag: Toogdag van 9 tot 18 uur, zaal Schaaf. St. Nic. Bal, zaal Schaaf, 19.30 uur. R.K. St. Nic. Feest, Harmonie, 9 uur. A.V.R.O.: Auditie van 10 tot 17 uur, Harmonie. Noordelijke federatie Zuivelbewerkers: Feest avond, Harmonie. Fed. Centrum Zuivelbewerkers: Feestavond, Harmonie. „Nieuwe Koers": Bijeenkomst, 20 uur. Coöp. Vrouwenbond: Ledenverg., Ruiterslcwar- tier 163, 20 uur. Meisjes H.B.S.: Openbare Generale Rep., zaal Schaaf. Chr. Gymnastiek ver.: Uitvoering, Harmonie, 20 uur. Alg. Ned. Graf. Bond: Cabaret-avond, Har monie, 20 uur. Uitv. Amateur Cabaret Groningen—Friesland, Harmonie. Meisjes H.B.S.: Uitvoering, zaal Sdhaaf. N.V.V.: Streekverg., Keizerskroon, 15.30 uur. Meubelmakersbond: Jubileum-feestavond, „Groene Weide". 13 Dec. 13 Dec. 15 Dec. 16 Dec. 17 Dec. 17 Dec 17 Dec. 19 Dec. 19 Dec. 20 Dec. 20 Dec. 21 Dec. 22 Dec. 22 Dec. 22 Dec. 23 Dec. 23 Dec. 24 Dec. 24 Dec. 25 Der. 26 Dec. 26 Dec. 27 Dec. 28 Dec. 30 Dec. Humanistisch Verbond: Bijeenkomst, spr. dhr. Treurniet. Zaal Schaaf: Soiree Dansante. Kunst aan Allen: Toneelavond Rotterdamse Comedie,Harmonie. Hof pleinschool: Kindertoneel, Harmonie. Kerstmiddag Ouden van Dagen, Harmonie. L.O.F.: Concert, Harmonie, solist Jo Juda. L.S.K.: Feestavond, zaal Schaaf. Gymn. Ver. „Brinio". Uitvoering, Harmonie, 20 uur. Film-kring: Jeugdfilm-middag, Harmonie, 14.30 uur. Sterren-Parade, Harmonie. Soiree, zaal Schaaf. Accordeon P. de Vries: Leerlingen-avond, zaal Schaaf. Ver. van Huisvrouwen: Kerstmiddag, Harmonie „Nieuwe Koers": Bijeenkomst. De Stins: Kerstspel ten bate van het Kinder ziekenhuis, 20 uur. Tetman de Vries: Revue, Harmonie, 20 uur. Vrijz. Hervormden: Gemeente-avond, zaal Schaaf. Kerstmiddag onder leiding van ds. Bruins. Tetman de Vries: Revue, Harmonie, 20 uur. „Ten Kate": Toneelavond, zaal Schaaf. T.O.G.: Uitvoering, zaal Schaaf. Ljouwter Toaniel, Toanieljoun, Harmonie. T.O.G.: Uitvoering, zaal Schaaf. Tetman de Vries: Harmonie. Harmonie: Toneelvoorstelling voor leden. Dat was een teleurstelling voor Tante Pannekoek: geen één oplossing was goed van de wandeling-met-reuze-stappen door Leeuwarden! Dus konden we oók geen prijzen uit delen. Een andere maal beter, denken we dan maar weer. Dat wat de ouderen betreft. De jongeren hebben zich beter geweerd en Greetje van den Hoven, oud 10 jaar, Verstolkstraat 17 en Jannie Dokter uit de Boerhavestraat 20 mogen een prijs komen halen bij de Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101—103. Bravo, Jannie, dat is al de tweede maal dat je een prijs krijgt - je hebt er blijkbaar de smaak van beet! En wat was je oplossing mooi geïllustreerd: daar prijkten een rode tulp, een gele roos en een blauwe mug op het papier keurig gedaan! De oplossing was n.l.: tulp, roos, mus of mug; met de kleuren er bij, die deze bloemen en dieren kunnen hebben. Nu gaan we weer aan een volgend raadsel beginnen en nu hoopt 1 ante Pannekoek, dat de jongens en meisjes, die hun antwoord inzenden, eens wat méér op papier zetten dan alleen die oplossing! Schrijf er eens een briefje bij, of maak een versje (wie kan dat nou eens doen? Als 't mooi is, zetten wij het in de volgende Leeuwarder Gemeenschap!!) of zet een tekening op het papier. Dat is veel gezelliger, dan alleen maar oplossing naam adres. Tante Pannekoek is zeer benieuwd, wat er uit de bus komt. Eerst voor de jongeren: een dier van 3 letters, dat van muizen houdt; de laatste letten is de beginletter van iets wat je op je verjaardag krijgt (met kaarsjes er op!) van 5 letters, daarvan de laatste letter is de eerste van een stuk speelgoed, waar je op moet slaan om het te laten draaien (3 letters), de laatste letter is weer de eerste van een klein schaap (3 letters), hiervan de laatste letter is de eerste van iets wits, dat je olke dag drinkt (4), de laatste letter hiervan is weer het begin van je eerste woord: het dier van 3 letters. Voor de ouderen net zo'n raadsel maar natuurlijk veel moeilijker. We duiden telkens de woorden aan en zetten het aan tal letters er achter; ook hier vormt dus de laatste letter van het voorgaande woord, de eerste letter van het volgende. Een ver voermiddel (5), tegenovergestelde van „altijd'' (5), een muziekinstrument (4), iemand die slecht loopt is(4), meneer Poes (5), iets wat uit de schoorsteen komt (4). waar de arbeiders van een werk kunnen uitrusten of schuilen (4), het woord waar je mee begon (5). En nu maar met succes aan de slag! En de antwoorden inzenden vóór 10 December bij Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101-103. Hartelijke groeten van

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 15