,,el_MU.wtxyler ^emeenscl)dfi Nieuws van de Stichting sociëteit voor bejaarden. t^eeuwarber ^emeensdjAji sociëteit voor bejaarden. 2 DE LEEUWARDER GEMEENSCHAP 'heeft in het belang der burgerij reeds vele goede dingen gedaan. Zij heeft het belangrijke werk van De Stins ten bate van de ongeorganiseerde arbeidersjeugd op touw gezet en hoopt het te kunnen blijven steunen. Zij heeft de uitgave van een maandblad verzorgd, dat in toenemende mate een goede burgerzin weet aan te kweken. Zij heeft een filmstrook vam oud-Leeuwar den samengesteld om de belangstelling voor de locale geschiedenis te verlevendigen en het gevoel voor stadsschoon te versterken. Zij heeft een gewichtige bijdrage tot op lossing van het probleem der vrijetijdsbe steding geleverd door haar bemoeiingen met het Stokpaardje. Zij heeft haar initiatief getoond en haar activiteit ontwikkeld ten aanzien van het werk van vacantie-ontspanning, waarmee honderden kinderen gebaat zijn. Zij heeft de stoot gegeven tot het houden van zeer goedkope en leerrijke schoolcon- certen en poogt tevens, door het op touw zetten van amateuravonden, de kunst zin te bevorderen en tegelijk verantwoord vermaak te verschaffen. Zij verleent, op bescheiden schaal, subsi dies om initiatieven, van belang voor de Leeuwarder gemeenschap, tot ontplooiing te brengen. Kortom, zij verricht veel en goed werk! DE LEEUWARDER GEMEENSCHAP wil niet op haar lauweren nisten. In tegendeel, zij stelt zich nieuwe taken. Zij wil, met de steun van velen en de sym pathie van allen, op zo kort mogelijke ter mijn de totstandkoming bevorderen van een Een tehuis, waar de bejaarden onder ons steeds welkom zijn; waar zij hun krantje kunnen lezen; waar zij uitrusten van hun wandeling; waar zij een spelletje kunnen doen; waar zij samen keuvelen over de dingen van de dag; waar zij met hun vrouwen binnenwippen voor een kopje koffie of thee; waar zij met hun allen ge nieten van een goede film of luisteren naar een boeiende lezing of concert. Een groot plan, inderdaad. Maar een goed plan! Een plan, dat aller medewerking vordert en waard is. Een comité, bestaande uit mannen en vrouwen uit alle kringen der Leeuwarder burgerij, zal zich belasten met de voorbe reiding van dit grote plan. Er zal veel geld voor nodig zijn. DE LEEUWARDER GEMEENSCHAP heeft haar werkzaamheden tot nu toe gefinancierd met de 5 cent, welke een aan tal verenigingen, die vermakelijkheden or ganiseren, bereid was boven de toegangs prijs te heffen en aan de L.G. af te dragen. Het bestuur van de L.G. is voor die hulp zeer erkentelijk. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 2e jaargang No. 11 November 1953 Redactie-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. J. J. La Maltre Jhr J. W. J. Wltsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers Adres Redactie en Administratie Voorstreek 101-103. Telefoon 8348. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Kouraans Smeding. Leeuwarden Deze foto, die in het Stadsverzorgmg-shuis werd gemaakt, typeert de gezelligheid, die bejaarde mensen onderling kunnen vinden, wanneer ze een ontmoetingspunt hebben. Daar die werkzaamheden uiteraard voort gang moeten vinden, zullen de geldelijke middelen voor de sociëteit voor bejaarden gevonden moeten worden door oen ver groting van het aantal verenigingen, dat die 5 cent int en afdraagt. Uit een verho ging van deze afdracht zullen die middelen dus moeten worden gevonden. Het bestuur vam de Leeuwarder Gemeen schap en het hierlwven geaioemde comité doen daarom een dringend beroep op allen, die feestelijkhedlen organiseren, om, indien ze dit niet reeds doen, alsnog nog de toe gangsprijs tot deze feestelijkheden met één stuiver te verhogen; en op alle bezoekers deze stuiver uit een mild gemoed te offe ren voor het grote doel: Dit plan moet worden een plan van onze gehele Leeuwarder gemeenschap. Wij allen moeten daaraan meedoen. Namens het bestuur der Leeuwarder Gemeenschap, A. A. M. VAN DER MEULEN, voorzitter J. F. SCHOOTSTRA, secretaris. (Zie voor nieuws van de Leeuuxtrder Gemeenschap ook pag. 4)

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 2