„c^eeuwarber emeenscljaj\ Denkt u toch vooral om de VIJF-CENTENACTIE Beelden van oud-Leeuwarden Het Stokpaardje zet het werk voort A mateursavonden gaan WEL door <3e r/.eeuwarber ^emsenscljAji Nieuws van de Stichting u J~^e vijf-centenactie van de stichting „Leeuwarder Gemeenschap" heeft sinds de vorige maand een extra-grote be tekenis gekregen door de plannen tot het inrichten van een sociëteit voor ouden van dagen. Dit werk moet zo spoedig mogelijk tot stand worden gebracht en daarvoor is in de eerste plaats nodig, dat er een hechte financiële basis komt. Daarom is een nieuw en krachtig beroep gedaan op de organisa toren van bijeenkomsten, om de toeleg van vijf cent op de entreegelden te heffen. Het is nog altijd zo, dat het verlenen van deze vorm van medewerking aan de stich ting „Leeuwarder Gemeenschap" eeixler tot de uitzonderingen dat tot de regel be hoort. Er zijn trouwe klanten, maar het aantal is nog bij lange na niet groot ge noeg, want elke avond worden er in ver schillende zalen in onze stad bijeenkomsten gehouden. Het uitgaande publiek pleegt toch waarlijk niet op een dubbeltje te kijken, terwijl de stichting maar de helft van dit luttele geldsbedrag vraagt. Laten de organisatoren van bijeenkomsten, zoals ver enigingsbesturen, toch beseffen, dat een be langrijk stuk sociaal werk mede in hun handen ligt! De gang van zaken bij de vijf-centenactie is als volgt: Bij de afdeling Financiën van de gemeente bestelt men, op de gebruikelijke manier, de entreebiljetten. Op verzoek van de aan vragen worden deze voorzien van een apart stempel, waarop de toeslag van vijf cent staat vermeld. Men betaalt dan niet alleen de Vermakelijkheidsbelasting, maar ook evenveel stuivers als er kaartjes worden besteld. Bij de definitieve afrekening krijgt men voor de overgebleven kaartjes beide bedragen uiteraard terug. De afdeling Financiën van de Gemeente zorgt er dan voor, dat de stichting „Leeuwarder Ge meenschap" het geld krijgt. Ingewikkeld is het dus niet, bezwaarlijk voor de vereniging of de bezoekers al even min, alleenmen moet even de achter grond van deze actie zien: de sociëteit voor ouden van dagen en de vele andere nuttige objecten, waarmee de stichting bemoeienis heeft. filmstrook van de stichting „Leeuwar der Gemeenschap", die zoals bekend - een reeks van ongeveer vijftig beelden van oud-Leeuwarden geeft, is in November negen maal verhuurd. Er bestaat een grote waardering voor deze lichtbeelden en we nemen dus graag aan, dat velen met plan nen rondlopen om het programma voor een bijeenkomst hiermee aan te vullen. Voor de komende weken zijn nog verschillende data vrij. Wilt u daarover inlichtingen? Wendt u dan tot mej. R. Kooistra, tel. 6844. (^)ver het knutselaarscomité „Het Stok paardje" hoeven we deze keer weinig anders te melden, dan dat het werk wordt voortgezet het werk, ter voorbereiding van de tentoonstelling, die het volgende voorjaar in de Beurs wordt gehouden. De actieve medewerkers ongeveer dertig in getal zijn dezer dagen bijeen geweest en hebben onderling de taken verdeeld. Zoals men weet, wordt aan de tentoonstel ling een wedstrijd in het bouwen van een model-zeilscheepje verbonden, waarvoor bouwtekeningen verkrijgbaar zijn bij de secretaris: Weerd 3. Een voorbeeld van dit met weinig vakken nis te bouwen scheepje zal binnen enkele dagen te zien in een der etalages van de Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101- 103. JVyJadat wij in het vorige nummer van „De Leeuwarder Gemeenschap" meldden, dat de amateuravonden op het gebied van muziek, zang en voordracht niet door konden gaan wegens gebrek aan belang stelling, bereiken ons thans verheugender mededelingen. Versdhillendje Leeuwarders hebben hun schroom en toekomstige plan kenvrees blijkbaar pas met veel moeite kunnen overwinnen en ze hebben zich nu als deelnemers opgegeven. Zo zijn er opgaven binnengekomen van declamators, vocale en instrumentale solis ten, duetten en kwartetten. De avonden op 17 Februari en op 17 Maart zullen nu doorgaan en beloven een succes te worden, zo meldt de heer Sj. Nieuwland, Piet Hein- straat 11 (tel. 7480), bij wie men zich ook nu nog als deelnemer (deelneemster) kan opgeven. Zij, die zich al hebben opgegeven, hoeven dit niet weer te doen en krijgen nader bericht. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 2e jaargang No. 1 2 December 1 953 Redactie-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. J. J. La Maltre Jhr J. W. J. Witsen Ellas Hoofdredacteur: W. H. Kuipers Adres Redactie en Administratie: Voorstreek 101103. Telefoon 8348. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden

Leeuwarder Gemeenschap | 1953 | | pagina 2