TRIEST WEER De laatste jonge-kind' ren-hoek Van oude Tante Pannekoek.' Feiten en leitjes uit de vorige eeuw Allerbeste wensen voor het nieuwe jaar aan alle Leeuwarder meisjes en jongens, die trouw elke maand „De Leeuwarder Gemeenschap" lezen! De vijf prijswinnaars van „de versierde 'kerstboom" waren; Janny en Corry Dokter, Boeiha avestraat 20; Jacob Jan de Jong, Derde Rembrandtdwarsstraat 7; Jarme&e Fokma, Sierksmastraat 39 en Tineke en Johan Kaak, Joubertstraat 8. Prachtig waren hun kerst bomen en zij kunnen hun prijs dan ook komen halen bij Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101—103. Veel geluk ermee! Dit jaar komt tante Pannekoek nu eens niet met raadsels, maar met een verhaaltje! Het gaat over twee kleine meisjes Pikje en Flikje^ Elke maand een nieuw verhaaltje, maar allen tezamen vormen zij één groot verhaal. Nu denken jullie misschien: ..hè, nu kunnen we nooit meer aan tante Pannekoek mooie briefjes en tekeningetjes en zelfge maakte gedichtjes sturen, jammer!!!" Maar dat mogen jullie gerust blijven doen. Tante Pannekoek beantwoordt de brieven dan met Pikje en Flikje samen. Bijvoorbeeld: een van jullie stuurt een eigengemaakt versje, dan zorgen Pikje en Flikje ervoor, dat het in „De Leeuwarder Gemeenschap" komt. En als jullie m ij iets vragen in een brief, dan krijg je antwoord van Pikie en Flikje! Probeer 'het maar eens. Insturen vóór 8 Februari aan: Tante Pannekoek, Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101—103. Pikje en Flikje kijken verlangend uit evenals I AN I E PANNEKOEK 10 Oct. 1819. Het Nutsdepartement te Leeuwarden looft een ereprijs van 40 gouden dukaten uit en een premie van 10 gouden dukaten voor de best gekeurde ge schied- en aardrijkskundige beschrijving der provincie Friesland. 7 April 1820. De geneeskundigen in Fries land kunnen gratis verkrijgen gedrukte re gisters en getuigschriften voor gedane koe pokinentingen. 23 April 1820. Een gedeelte van het bastion bij de Vrouwenpoort te Leeuwar den zal worden afgegraven. 28 April 1820. Het Algemeen Werfhuis, bestaande uit verscheidene kamers en ver trekken, benevens acht woningen onder één dak, gelegen aan de Stadswal bij het Droc- vendal, wordt verkocht. zakjes keuken- icen, ik ik ging misse- ik mi] aar ge- je. ding t deed :je ver-

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 11