„rletwaxler Cgemeens cl] aji Een nieuwe jaargang - een vernieuwde inhoud Nieuws van de Stichting 9,Het Stokpaardje heeft een nieuive taak aanvaard e^ceuwarbcr /jemeensdjaji De filmstrook De vijf-centsactie De amateurs Dit is het eerste nummer van onze derde jaargang het is meteen het nummer, waarin wij enige vernieuwingen van de inhoud aan onze lezeressen en lezers presenteren. Allereerst hebben wij, meer dan voorheen geschiedde, aandacht besteed aan onder werpen, die speciaal de vrouw zullen interesseren. In dit nummer begint een serie, waar in het leven van de tegenwoordige huisvrouwen vergeleken wordt met dat van haar moeders, grootmoeders, overgrootmoeders, betovergrootmoeders en zo vervolgens tot in het grijze verleden. Dat onze medewerkster voor de vrouwenrubriek daarbij allereerst aandacht schenkt aan de watervoorziening is geen wonder, want water is niet alleen de goedkoopste, maar ook de belangrijkste vloeistof voor huiselijk gebruik. Onze manne lijke lezers mogen het artikel over dit onderwerp overigens ook gerust lezen Dan voeren we, te beginnen met dit nummer, een „Journaal" in, waarin men nog even de gebeurtenissen van de afgelopen maand in het kort vermeld vindt. „Oud nieuws" dus, maar men zal het toch nog graag even in de herinnering willen terugroepen. Bovendien: wie „De Leeuwarder Gemeenschap" bewaart (en later laat inbinden) krijgt can pracht.'; archief, waarin allerlei interessante dingen teruggevonden kunnen worden. Door deze belangrijke uitbreiding van de inhoud verkrijgt ons blad verder een bijzondere waarde voor oud-Leeuwarders, die 'het directe contact met Leeuwarden hebben verloren, maar toch graag op de hoogte willen blijven van wat hier gebeurt. Wellicht zijn er onder Uw familieleden, vrienden en kennissen oud-Leeuwarders, die een abonnement op ons blad zeer on prijs zouden stellen. Wanneer U ons hun namen en adressen versohaft, dan sturen wij hun dit nummer bij wijze van proef. Ten slotte een verandering in de kinderrubriek. Tante Pannekoek heeft haar kinderraadsels (voorlopig) stopgezet en is begonnen met een vervolgverhaal, waarin twee muizen de hoofdrollen spelen. Wij menen, dat deze veranderingen in het voordeel van de inhoud van „Dc Leeuwarder Gemeenschap" zullen strekken. Daarnaast gaat ons blad voort met het publiceren van belangwekkende artikelen over de vele zaken, die in onze gemeente de aandacht ver dienen. Deze keer beginnen we met een serie over de Dienst voor Sociale Zaken. I |\e betekenis van de komende knutse laarstentoonstelling „Het Stokpaardje", die waarschijnlijk in de laatste week van April zal worden gehouden, heeft vrij plotseling een aanzienlijke uitbreiding ondergaan. Al geruime tijd bestand er contact tussen het knutselaarscomité „Het Stokpaardje" en de organisatoren van de in Rotterdam te houden internationale tentoonstelling „Gouden Schakels"; nu is dit contact uitgegroeid en verstevigd door het bezoek van drie van deze Rotterdamse organisatoren aan Leeuwarden. Zij zijn met het bestuur van „Het Stok paardje" overeengekomen, dat aan de Leeuwarder tentoonstelling een voorselectie voor de Rotterdamse expositie zal worden verbonden. Deze taak zal „Het Stok paardje" niet alleen op zich nemen voor Leeuwarden, zelfs niet alleen voor Fries land, maar voor de drie Noordelijke pro vincies. De beste werkstukken uit Friesland, Gro ningen en Drente zullen dus straks voor dat ze eventueel naar Rotterdam gaan in de Leeuwarder Beurs tentoongesteld worden. Dat dit een aanzienlijke en aan trekkelijke uitbreiding van „Het Stok paardje wordt spreekt vanzelf. Zoals men weet wordt aan de tentoon stelling „Het Stokpaardje" een wedstrijd verbonden in bet bouwen van een eenvou- Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 3e jaargang No. 1 Januari 1954 Redactie-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O P. J. J. La Maltre Jhr J. W. J. Witsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers, Te'. 2003 Adres Redactie en Administratie: Voorstreek 101-103. Telefoon 8348. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden dig model van een zeilschip. Beschrijving en bouwtekening hiervoor zijn (nog steeds), tegen het luttele bedrag van 85 cent, ver krijgbaar bij de secretaris van „Het Stok paardje", de heer J. Ypcs, Weerd 3. Dc romp van dit scheepje is te zien in dc etalage van de Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101. Voor het vertonen van de filmstrook met beelden van oud-Leeuwarden kan men nog steeds terecht bij het secretariaat van D.L.G. p.a. Phoenix Rijwielf abrieken Leeuwarden, tel. 6844. Administratrice is mej. 11. KooLstra. Het oordeel over deze beeldstrook is algemeen bijzonder gunstig; de vertoning er van is o.m. zeer geschikt voor het aanvullen van de agenda van vergaderingen. De vijf-centsactie voor D.L.G. zou nog meer belangstelling kunnen genieten dan thans het geval is. Men bedenke, dat van de medewerking hieraan o.m. de totstand koming van de sociëteit voor bejaarden afhankelijk is. Op 17 Februari wordt in de Groene Weide de eerste amateursavond van D.L.G. ge houden. Er zal een afwisselend programma van muziek, zang en declamatie worden ge geven. De toegangsprijs is dertig cent. Op 6 Maart wordt het tweede instruc tieve jcugdconcert gegeven. Medewerking verlenen het Leeuwarder Jeugdorkest en het R. Katholieke Jongens- en Mannenkoor. 3

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 2