LEEUWARDER ^OURN AAL voor de periode 1 Januari tot en met 15 Januari 3 I Op Oudejaarsavond heeft de nieuwe luidklok van de Pelikaan- kerk voor het eerst dienst gedaan. De klok, die 360 kilogram weegt, kon gekocht worden voor het geld, dat de leden van de Gereformeerde gemeente deze zomer hebben bijeengebracht. Het opschrift is. „Mei in liide stim rop en noegje ik jün ta de tsjinst fan Him". (Foto 1: het plaatsen van de nieuwe klok) Op Zaterdag 2 Januari begon de opruiming, met de daaraan verbonden grote drukte, die op deze eerste dag met de traditionele wedloop om de beste koopjes begon. (Foto 2) c. W. Stheeman, oud-vice-president van de Leeuwarder rechtbank, is op 3 Januari op 79-jarige leeftijd overleden in het Diakonessenhuis. De overledene bekleedde tal van functies in het openbare leven; zo was hij voorzitter van de afdeling Friesland van het Genootschap tot zedelijke verbetering van gevangenen, van de afd. Leeuwarden van de Vereniging voor Facultatieve lijkverbranding, van de Leeuwarder Schoolvereniging en van de afdeling Leeuwarden van „Volkenbond en Vrede". Op 4 Januari is ir G. L. Walther op het Provinciehuis gehuldigd, omdat het 25 jaar geleden was dat hij als ingenieur bij de Provin ciale Waterstaat in dienst trad. =1'? Het begin van de (kortstondige) ijspret was op Woensdag 6 Januari. Nadat de jeugd hier en daar al eens schuchtere pogingen had gewaagd om na te gaan of het ijs sterk genoeg was, konden de schaatsen ondergebonden worden. Bij de Grote W ielen was het a vrij druk. (Foto 3: de eerste ingingen) w In Utrecht is op 6 Januari overleden de heer J. Ringnalda, die in Leeuwarden een bekende figuur in de kringen van de vroegere S.D.A.P. is geweest. Na de oorlog was hij wethouder van Onderwijs in Apeldoorn. w De eerste raadsvergadering in het nieuwe jaar werd op 6 Januari gehouden. Aan de stichting Leeuwarder Industriegebouwen werd zevenduizend vierkante meter bouwterrein verkocht bij de Sneker- trekweg. Hier zullen drie industriehallen worden gebouwd. Als raads lid voor de C.P.N. werd toegelaten de heer D. Rutkens, als opvol- ger van de lieer F. T. Dijkstra. „Natio Frisica", de vereniging van Friese studenten aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, hebben bij de viering van het elfde lustrum in Leeuwarden gedemonstreerd tegen onze onwelriekende grachten. Op de Lange Pijp werd, met groot ceremonieel, een metershoge fles „Airwick" geplaatst. Deze plechtigheid geschiedde op 8 Januari. (Foto 4) Het tweedaagse jubileumfeest van het 75-jarige Stedelijk Gym nasium begon op 8 Januari. Vele oud-leerlingen stapten achter het Politie Muziekcorps welgemoed de komende gebeurtenissen tegemoet. Er was een herdenkingsbijeenkomst in de Harmonie, gevolgd door een drukke receptie en 's avonds kwam men bijeen voor de jubileum feestavond. (Fofo 5: de recej>tie) -K' Na de kortstondige vorstperiode viel een krachtige dooi m op 9 Januari. Op Zaterdag 9 Januari werd het Gymnasiumfeest voortgezet en besloten. Oud-leerlingen bezochten het Princessehof en het Fries Museum, 's Avonds werd het antieke drama „Medea" opgevoerd. (vervolg op pagina 4)

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 3