3ou LEEUWARDER RN AAL voor de periode 1 5 Januari tot en met 1 5 Februari Een hevige storm op 15 en 16 Januari bracht zware windstoten; de vliegbasis Leeuwarden registreerde windkracht 11 - de sterkte van een orkaan. Schade van betekenis kwam in Leeuwarden niet voor. i'f Het werd bekend, dat Éolonel B. J. Fiedeldij, de commandant van de vliegbasis Leeuwarden, de Friese hoofdstad zal verlaten. Hij wordt commandant van het Commando Luohtvaartopleiding in Den Haag. Zijn opvolger is luitenant-kolonel R. Hofstede. Op 19 Januari werd een bijeenkomst van de afdeling Leeuwar den van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren gehouden waar besloten werd met een actie te starten onder het motto; „Dertig mille voor een nieuw asyl". Voorzitter van de com missie, die dit doel zal trachten te verwezenlijken, is de heer R. H. W. Joppc,' hoofdinspecteur van Politie. Bijdragen voor het nieuwe asyl zijn welkom op giro 139995, ten name van de penningmeester van D i erehbcscherm in g. De 19e Januari was een belangrijke dag voor dte Vrij Evange lische muziekvereniging Soli Deo Gloria, want in de Vrije Evange lische kerk werden de nieuwe muziekinstrumenten aan de leden uit gereikt. (Foto 1: Ds G. II. de Jonge overhandigt het jongste ltd zijn instrument Op 20 Januari was de heer P. Broeksma, opperwachtmeester van de Rijkspolitie, veertig jaar bij de politie werkzaam. De heer G. Schenkel jubileerde op 20 Januari, toen het precies veertig jaar geleden was, dat hij in dienst trad van 's Rijks Belastingen. Hij is thans hoofdassistent. ft Op 22 Januari werd' een nieuwe „mess" (cantine zouden wij zeg gen, maar ook dat is geen Nederlands woord. voor de officieren van de vliegbasis feestelijk ingewijd. Nog een jubilaris: op 23 Januari was de heer J. J. Krol depot- öhef eerst» klas bij de Spoorwegen, veertig jaar in dienst bij de N.b. Hij begon als leerling-machinist. Op 23 Januari was bet een halve eeuw geleden, dat dertien boeren in Leeuwarden de coöperatieve boerenleenbank „Leeuwarden N.K^ oprichtten - de eerste in Friesland. (Foto 2: Het gebouw van de Boerenleenbank w Op 25 Januari werden op de ijsbaan van de Huizumer ijsclub „TjalKnga" de schaatsen ondergebonden, terwijl bet bestuur van de vereniging een receptie hield ter viering van het 75-jarig bestaan. De ingetreden vorst bood schone perspectieven voor de schaatsen rijders en bracht anderen in moeilijkheden. De veerdienst Staveren— Enkhuizen werd op de middag van 26 Januari wegens ijsgang ge staakt. Ook de veerboot naar Ameland gaf de strijd op. Het nood zakelijkste vervoer met het eiland' werd daarna met vliegtuigen van de Leeuwarder basis verricht. Op 27 Januari was ook Schiermonnikoog alleen via de „lucht brug" te bereiken. Een Beeohcraft vloog van Leeuwarden naar het eiland om een patiënte af te halen. De heer L. Bourgogne werd tijdens een avond van de Reserve Grensbewaking op 27 Januari gehuldigd als „model-soldaat". Vijf jaar lang bezocht hij practisoh alle oefenavonden en steeds te voet. Dat is nu veranderd, want als beloning voor zijn toewijding en trouw kreeg de heer Bourgogne een splinternieuwe fiets. (Foto 3) (vervolg op pagina 4)

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 3